banner6

Suphi Coşkun'un isyanı: Yatırımlara sahip çıkılmıyor

banner37

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, turizmin gözbebeği Dipkarpaz’da bugüne kadar yapılan yatırımlara sahip çıkılmadığını dile getirerek isyanını dile getirdi.

Suphi Coşkun'un isyanı: Yatırımlara sahip çıkılmıyor
banner99

Arch House gibi güzide bir turizm tesisinin iki yıl önce dönemin müsteşarı Kemal Deniz Dana tarafından mühürlenerek kullanılma kapatıldığını vurgulayan Coşkun, böylesine bir tesisin kapatılmasının büyük bir kayıp olduğuna dikkati çekti

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, Dipkarpaz’da tatil yapılacak yer kalmadığına vurgu yaparak, Mustafa Akıncı’nın Turizm Bakanı olduğu dönemde Arch House’un belediye bünyesine kazandırdığını ve 13 yıldan beri bu tesisin belediye uhdesinde çalıştırıldığını söyledi.

Arch House'ın iki yıl önce dönemin müsteşarı Kemal Deniz Dana tarafından mühürlenerek kullanılma kapatıldığını vurgulayan Coşkun, böylesine bir tesisin kapatılmasının büyük bir kayıp olduğuna dikkati çekti.

Coşkun sözlerine şöyle devam etti;

‘’Sayın Başbakana bu konuyu aktardık. Böyle bir tesisin kapalı olmasından dolayı son derece üzüntü duyduğunu dile getirdi. Bu tesisin yeniden belediye bünyesine ve bölge halkına kazandırması için gerekli çalışmaları başlatacağını ifade etti. Sayın Başbakanın siyasi tavır sergilemeden tamamen olaya tarafsız bakması ve bizlere yardımcı olmak istemesi bizi ve Dipkarpaz halkını sevindirmiştir. Amacımız oradan maddi kazanç sağlamak değil bölgemizin ekonomik anlamda ayakta durması ve tesisimizin kendi kendini çalışır duruma getirmektir. Hem belediyemiz hem de halkımız kazanmaldır.

İşsiszliğin hat safasında olduğu bir bölgede bu tip tesislerin kapalı olması KKTC adına utanç verici bir durumdur. Sebepsiz ve nedeni açıklanmadan mühürlenen bu tesisisi turizme kazandırmak varken, yok olmakla karşı karşıya bırakıyorlar. Belediye olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırırz. Tesisin yeniden hayat bulması Dipkarpaz’ın ekonomik anlmada kalkınması demektir.’’

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104