banner6

Tazminat konusunda üreticilere çağrı

banner37

Genel Tarım Sigortası Fonu, tazminat ödemesi ve doğrudan gelir desteği için, üreticilerin, 17 Nisan’a kadar Genel Tarım Sigortası Fonu’na ve/veya Bölge/Kaza Tarım Daireleri’ne beyan yapmaları gerektiğini duyurdu.

Tazminat konusunda üreticilere çağrı
banner151 banner143

Genel Tarım Sigortası Müdürü İpek Kızılduman yaptığı yazılı açıklamada, üreticilerin, 2016-2017 üretim yılında Genel Tarım Sigortası Fonu tazminat ödemelerinden ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın vermekte olduğu Doğrudan Gelir Desteğinden yararlanabilmeleri için ekilen ve/veya dikilen arazilerinin Başvuru Forumlarının bölgelere gönderildiğini kaydetti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Beyan alma işlemleri her ürünün ekim döneminde tekrarlanır. Doğal afet neticesinde sigorta kapsamına girebilecek şekilde zarar gören ürünlerin tazmin edilebilmesi için üreticilerin  “Beyan” işlemini zamanında eksiksiz, doğru ve anlaşılır olarak yapmaları koşuldur. İlk kez başvuru yapılan yeni parseller (araziler) için her türlü mülkiyet (koçan, tahsis, T cetveli, araştırma belgesi v.b.) ile icar sözleşmesi ve devletten icar edilen her türlü arazinin icar belgesinin ibraz edilmesi zorunludur.

Tahıl ve Baklagil Üreticilerimizin Sigorta Kapsamına giren doğal afet olması durumunda Kuraklık tazminatından faydalanabilmeleri için özel ve/veya tüzel kurum ve kuruluşlardan almış oldukları gübre fatura ve/veya makbuzlarını beyan forumları ile birlikte ibraz edilmesi zorunludur.”

Açıklamada ayrıca, 2016-2017 üretim yılı için Doğrudan Gelir Desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin üretici birliklerinden alacakları “Üretici Belgesini” ibraz etmeleri gerektiği, üreticilerin Kimlik Kartı fotokopilerini beyan esnasında ibraz edilmesi ve başvuru esnasında ibraz edilecek Pul Yasası kapsamında pul gerekliliği bulunan evraklara gereken miktarda pul yapıştırılmış olması gerektiği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 15:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104