banner6

Teftiş memurları Cypfruvex'te

banner37

Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu, mali denetimler yapmak üzere müfettişlerini Cypfruvex’e gönderdi. Müfettişler, şirketteki makbuz, fatura ve hesap defterleri gibi mali kayıtları mercek altına aldı. KIBRIS’ı Güzelyurt’tan arayan bazı kaynaklar, incelemenin şikayet üzerine yapıldığını iddia ederken, Teftiş ve İnceleme Kurulu Başkanı ile Cypfruvex Yönetim Kurulu başkanı bu iddiayı yalanlayıp, “rutin denetim” yapıldığını söyledi.

Teftiş memurları Cypfruvex'te
banner151

Ceren ÖZBİL

Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu, mali denetimler yapmak üzere müfettişlerini Cypfruvex’e gönderdi.

Müfettişler, şirketteki makbuz, fatura ve hesap defterleri gibi mali kayıtları mercek altına aldı. KIBRIS’ı Güzelyurt’tan arayan bazı kaynaklar, incelemenin şikayet üzerine yapıldığını iddia ederken, kurulun ve Cypfruvex’in yetkilileri bu iddiaları yalanlayıp, “rutin denetimdir” dedi.

Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu Başkanı Hasan Özyel ve Cyprfruvex Yönetim Kurulu Başkanı Harun Dimililer KIBRIS Gazetesi’ne açıklama yaptı.

Her ikisi de Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu tarafından başlatılan bu denetimlerin rutin denetimler olduğunu belirtti.

Özyel: Rutin teftişler yapılıyor

Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu Başkanı Hasan Özyel, Cypfruvex’de yapılan incelemelerin rutin denetimler olduğunu açıkladı.

İncelemelerin herhangi bir şikayet üzerine yapılmadığını ifade eden Özyel, daha önce de Cypfruvex’te denetim yapıldığını belirtti.

Özyel, “Bakanlık istedi, biz de incelemelere başladık. Bir kaç yıl önce de denetim yapmıştık” dedi.

Dimililer: Tüm işlemler fatura ve makbuz karşılığı yapılıyor

Cyprfruvex Yönetim Kurulu Başkanı Harun Dimililer, Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu tarafından şirkette teftiş yapılmaya başlandığını doğruladı.

Bu teftişin herhangi bir şikayet üzerine olmadığını kaydeden Dimililer, rutin bir denetim olduğunu belirtti.

Dimililer, şirketteki tüm işlerin fatura ve makbuz karşılığında yapıldığını söyleyerek, herhangi bir yolsuzluğun söz konusu olmadığını ifade etti.

“Keşke her sene yapılsa”

Yönetim Kurulu Başkanı Harun Dimililer, Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu’nun dün sabah başlattığı incelemelerin her yıl yapılmasını istedi.

Dimililer, “biz bu denetimden çok memnun olduk. Keşke her yıl böyle denetim yapılsa” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 08:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110