banner6

Teknelerde ağır hasara neden oluyor

banner37

Yenierenköy balıkçı barınağında yeniden düzenlenen “Çekek” yerinin hatalı inşası, tamir için teknelerini kıyıya çekmek isteyen balıkçılara zor anlar yaşatıyor.

Teknelerde ağır hasara neden oluyor
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Yenierenköy balıkçı barınağının yeniden düzenlenen “Çekek” yerinin hatalı inşası, tamir için teknelerini kıyıya çekmek isteyen balıkçılara zor anlar yaşatmaya devam ediyor. Son olarak, geçtiğimiz günlerde boyanıp, küçük tamiratlar yapılması için kıyıya çekilmek istenen bir teknede ağır hasar oluştu.

Teknelerini barınakta tutan balıkçılar, bir süre önce açılan ihaleyle tamir edilip yeniden düzenlenen barınağın amaca daha uygun bir hale getirildiğini ancak, tekne ve sandalların kıyıya çekilmesi için düzenlenen çekek yerinin yanlış inşa edildiğini anlattılar.

Barınakta teknesi bulunan balıkçılardan Cenap Kızılbora, geçtiğimiz gün boyanıp, küçük hasarların tamiri için kıyıya çekilmek istenen bir teknenin ön kısmının tam orta yerinden çatladığını belirterek, şöyle devam etti:

“Bir balıkçı sandalını boyamak için denizden çıkarmak için saatlerce uğraş verdi. Sandalı bir traktörle çekek yerinden kıyıya çıkarmaya çalışan balıkçılar sandala daha fazla zarar verdi. Zar zor denizden çıkarılmaya çalışılan balıkçı teknesinin ön kısmı, çekek yerinin yanlış inşa edilmesi nedeniyle çatladı, teknede büyük hasar oluştu. Bu balıkçıya yardıma giden diğer meslektaşları ihaleyi alan şirkete sitem ederek, şirketin yaptığı işin çok yanlış olduğunu belirtti. Bunun düzeltilmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz.”

Çekek yerinin yüksek olmasından dolayı tekne ve sandalların denizden traktörlerle çekilerek çıkarılmasına çalışıldığını söyleyen Kızılbora, sorunun Tarım Bakanlığı’na ve sorumlu daire olan Hayvancılık Dairesi’ne iletildiğini, yetkililerin gelip incelemede bulunduğunu ancak, düzeltilmesi için adım atılmadığını vurguladı.

“Bu barınaktaki bütün balıkçıların sorunudur” diyen Cenap Kızılbora, “En kısa zamanda bu çekek yerinin düzeltilmesi gerekiyor. Çok güzel bir liman yapıldı ancak, elektrik sorunu da var. Balıkçı barınağı yapılırken hem çekek yerinin çok yüksek olduğunu, hem de elektriğin çok uzak kaldığını anlatmaya çalıştık ama kimse bizi dinlemedi” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 10:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104