Turizmde gözler 2018'e çevrildi

banner37

Turizm sektörünün yakından takip ettiği ve bir sonraki turizm sezonuna yönelik gözlemlerin oluşturulduğu Dünya Turizm Fuarı (World Travel Market) sona erdi

Turizmde gözler 2018'e çevrildi
banner90
banner8

Ali CANSU (LONDRA)

Turizm sektörünün yakından takip ettiği ve bir sonraki turizm sezonuna yönelik gözlemlerin oluşturulduğu Dünya Turizm Fuarı (World Travel Market, WTM), İngiltere’nin Başkenti Londra’da sona erdi.

Dünya’nın dört bir yerinden gelerek, turizm pastasından pay almak için çaba sarf eden turizmciler, üç gün boyunca toplantılar yaptı, gelenek ve göreneklerini yöresel kıyafetleri ile sergileme fırsatı buldu.

banner134
6-8 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen fuara bu yıl 181 ülkeden yaklaşık 4 bin 600 firma, 51 bin 500 turizm profesyoneli katıldı.

Bu yıl 38’incisi düzenlenen fuara ülkemizden Turizm ve Çevre Bakanlığı “North Cyprus” markası adı altında geçtiğimiz yıl yenilenen ve bu yıl da devam eden “Kıbrıs Evi” standı ile katıldı.

WTM’de ayrıca, ülkemizden Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB), Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (RESBİR), Sağlık Turizmi, Karpaz Eko Turizmi, Pegasus Hava Yolları, Cyprus XP, ile İngiltere’de Kuzey Kıbrıs’ı pazarlayan İngiliz tur operatörleri yer aldı.

Fuar boyunca Kıbrıs evindeki standımızda hellim böreği, gül şurubu, çeyrek pidede hellim, tahin helvası, üzüm sucuğu, sumada, limonata, zivaniya, çitlembikli bidda, badem, çay, Türk kahvesi ikram edildi.

Standımızda yapılan el işleri ile Dizany 74 atölyesinin, Kıbrıs kültürüne özgü çamurdan motifler yapması, fuara katılanların büyük ilgisini çekerken, el işleri de fuar boyunca işlenip sergilendi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75