Türk Sigorta’dan yazılım yatırımı

banner37

banner87
Türk Sigorta’dan yazılım yatırımı
banner90
banner99

   118 yıllık geçmişiyle finans sektörünün köklü ve güçlü ismi Turkish Bank Grubu, müşteri deneyimini maksimuma çıkarma hedefiyle sürdürdüğü dijital dönüşüm yolculuğunda önemli bir adım daha attı.

   Grubun KKTC’de kurulu sigorta şirketi Türk Sigorta, Türkiye’de sigorta sektörünün büyük isimlerine kurumsal yazılım çözümleri sunan AGİTOşirketi ile ‘temel sigortacılık yazılımı’ alımı konusunda anlaştı. Türk Bankası Genel Müdürlük Binası’ndaTürk Sigorta Genel Müdürü Engin Arı, AGİTOGenel Müdürü Mutlu UğursalveTürk Bankası Genel Müdürü Erhan Raif’in de yer aldığı proje toplantısının ardından sigortacılık yazılımı projesine start verildi.

Türk Sigorta, AGITO - GI4A temel sigortacılık yazılımı vasıtasıyla bir yandan yeni nesil tüketicilerle aynı dilden konuşarak onlara daha kolay ulaşabilmeyi, diğer yandan  müşterilerine sunduğu hizmetin kalitesini ve hızını daha da artırarak hizmetlerine kolayca erişilmesini sağlamayı hedefliyor.

   Turkish   Bank Grubu’nun, KKTC, İngiltere ve Türkiye’de faaliyetlerini yürüten bankaları ise, dünyada 150 ülkede 3,000 banka tarafından tercih edilen Temenos T24 Ana Bankacılık programını kullanıyor. Lha

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75