'Türkiye'deki olumsuzluklar, bize olumlu yansıdı'

banner37

Northern Travel (NTL) Market Direktörü Doğan Halit Yalkı, 2016’nın KKTC ve acentesi açısından verimli bir yıl olarak geçtiğini ifade etti

'Türkiye'deki olumsuzluklar, bize olumlu yansıdı'
banner99

Ali CANSU

Northern Travel (NTL) Market Direktörü Doğan Halit Yalkı, 2016’nın KKTC ve acentesi açısından verimli bir yıl olarak geçtiğini ifade etti.

Türkiye’de yaşanan üzücü olayların Türkiye’yi ciddi bir şekilde etkilemesine rağmen tam tersi olumlu etki yaptığını anlatan Yalkı, KKTC’deki doluluklarda ve turizmde bir artış yarattığını belirtti. Turizm Bakanlığı’nın turizme bakış açısını olumlu değerlendiren Yalkı, “Almanya bizim turist getirdiğimiz ana ülkedir. Teşviklere bakıldığı zaman kendi içerisinde 10 ile 15 Euro reklam yapılması için verilen bir rakam vardır” dedi.

Bakanlıktan alınan teşvikin bir miktarını da reklamlarda kullandıklarını kaydeden Yalkı, geçtiğimiz yıllarda yaşanan düzensiz teşvik ödemelerinin bugün yaşanmadığını söyledi.

“Yaz sezonunda hedef 30 bin turist”

Yalkı, NTL Travel olarak 2017’de mevcut pazarları korurken bu pazarlara ek pazarlar ilave edeceklerini belirtti.

Yalkı, şirketlerinin ekim ortalarından mayıs sonuna kadar olan kış turizminde, Almanya, Fransa, İngiltere ve İskandinav ülkelerinden 60 bin turist getirdiğini ifade etti. Hedefin gelen turist sayısını artırmak olduğuna dikkat çeken Yalkı, yaz hedeflerinin ise 30 bin kişi olduğunu söyledi.

banner134
Bakanlığın çalışmalarının çok verimli olduğunu, sektörle birlikte hareket ettiklerini de anlatan Yalkı, fuarlarda ve road showlarda bakanlığın kendilerine destek olduğunu da ifade etti.

 

“2017’de turist sayımızı artıracağız”

A1 Cyprus Holidays Direktörü Erkan Kilim, ITB Berlin’e bu yıl da katıldıklarını ve hedeflerinin 2017’de Kuzey Kıbrıs’a iyi bir sayıda turist getirmek olduğunu söyledi.

Bu yıl diğer fuarlarda olduğu gibi Kuzey Kıbrıs standına yoğun bir ilgi olduğunu anlatan Kilim, standın bu yıl yöresel bir yapı ile tüm dikkatleri üzerine çektiğini belirterek yetkilileri bu konuda kutladı. Turizmde tanıtımın önemine işaret eden Kilim, tanıtım olmadan turizmin gerçekleşemeyeceğini belirterek, bu yıl şirket olarak yüzde 30 bir büyüme hedefinde olduklarını kaydetti.

Ocak ayından itibaren ITB Berlin’e kadar 7-8 fuara katıldıklarını anlatan Kilim, tanıtımlara devam ettiklerini söyledi. Bu yıl iyi bir sezon geçeceğini öngördüklerini ifade eden Kilim, bakanlığın fuarlara katılımının iyi olduğunu ancak tanıtımda sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

2017 yılına girilmesine rağmen halen bir tanıtım ve reklam çalışmasının yapılmadığına dikkat çeken Kilim, acil olarak bunun yapılması gerektiğini ifade etti. Ülkemiz Almanya piyasasında büyümenin devam ettiğini kaydeden Kilim, ancak hiç bir tanıtımın yapılmadığını da belirtti.

Fuarların dışında tanıtım ve reklamlara önem gösterilmesi gerektiğine işaret eden Kilim, tanıtım ve reklam olmadan turizmin yapılamayacağını da söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75