banner6

'Üçüncü bir operatörle rekabetin artırılması üzerinde duruyoruz'

banner37

UBP Milletvekili Ersin Tatar, Ercan Havalimanı konusunun komitede görüşüldüğünü anımsatarak, kamu hakları açısından hükümete büyük görevler düştüğünü söyledi.

'Üçüncü bir operatörle rekabetin artırılması üzerinde duruyoruz'
banner151 banner143

Tatar, firma sahibinin açıklamasının “kabul edilemez olduğunu”, parayı talep edecek ve hesaplamayı yapacak olanın devlet olduğunu belirtti.

Yolcu sayısında ve gelirlerde artış olduğunu söyleyen Tatar, bu konuların denetlenmesi ve halkın bilgilendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Dürüst: Havaalanı konusunda denetimler yapılıyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst de eleştirileri yanıtında, havalimanı konusunda yapılan denetimleri anlattı.

Dürüst, iki türlü denetim yapıldığını, bunlardan birinci ayağında yatırımların projelere uygun olup olmadığının denetlendiğini, bu alanda herhangi bir sorun bulunmadığını kaydetti.

Kemal Dürüst, mali denetimin yapılması konusunda bir komite oluşturulacağını, bu komitede ilgili alanlardan temsilciler bulunacağını belirtti.

Havalimanındaki trafik çoğaldıkça gelirlerin arttığını, devletin hesaplamalar yapacağını, şirketin de ödemeyi gerçekleştireceğini söyleyen Dürüst, şu ana kadar resmi olarak bir rakam açıklanmadığını belirtti.

Dürüst, sürecin 17 Şubat’ta başladığını, ilk ödemenin Nisan ayında yapılacağını dile getirdi.

Telekomünikasyon ve 4.5G konusunda Bakanlar Kurulu kararları bulunduğunu kaydeden Dürüst, 4.5G ile ilgili ihaleye çıkılacağını söyledi.

“Üçüncü bir operatörle rekabetin artırılması üzerinde duruyoruz”

Telekomünikasyonun yeniden yapılandırılması ve üçüncü bir operatörle rekabetin artırılması üzerinde durduklarını söyleyen Dürüst,  telekomünikasyonla ilgili altyapı yatırımlarının devletten çıkmayacağı bir model düşünüldüğünü belirtti.

Dürüst, toplu taşımacılıkla ilgili AB normlarına uygun bazı tüzükler hazırlandığını ve Toplu Taşımacılık Master Planı ilk etabını bugün Bakanlar Kurulu’nda geçirmeyi öngördüklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 14:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104