Üretici biraz nefes aldı

banner37

7 bin 657 narenciye üreticisine doğrudan gelir desteği için 16 milyon 753 bin TL’nin Kooperatif Merkez Bankası’na yatırıldığının açıklamasının ardından dün bankalarda yoğunluk yaşandı.

Üretici biraz nefes aldı
banner99

Ali CANSU

Narenciye’de devletin üreticiye destek olması amacıyla sağladığı doğrudan gelir desteği ödemeleri dün gerçekleştirildi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün önceki gün Bakanlar Kurulu sonrasında 7 bin 657 narenciye üreticisine yönelik doğrudan gelir desteği ödemeleri için Kooperatif Merkez Bankası’na 16 milyon 753 bin TL yatırıldığını açıklamasının ardından dün bu bankanın şubelerinde yoğunluk yaşandı.

Birçok üretici bayramdan önce paralarını almak için bankalara akın etti. Güzelyurt Kooperatif Merkez Bankası Şubesi de üreticilerle doldu taşarken, banka personeli de üreticilerin saatlerce beklememesi ve parasını erken alması için büyük çaba sarf etti.

banner134

Bankada paralarını almak için sıralarını bekleyen üreticiler dönüm başına alınan miktarın yeterli olmasa da bahçelerine yönelik harcamaların arttığı bu dönemde kendilerine adeta ilaç gibi geldiğini ifade etti.

Doğrudan gelir desteklerinin aksamadan ödenmesi gerektiğine dikkat çeken üreticiler, üretime yapılacak her türlü katkının ekonominin çarklarının dönmesinde büyük önem arz ettiğini de söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75