banner6

VATEL International Business School ile Akacan Holding anlaşma imzaladı

banner37

Worldwide Hospitality Awards tarafından Best Hospitality Management School şeçilen, dünyanın en iyi turizm okulu olan VATEL International Business School ile Akacan Holding anlaşma imzaladığını açıkladılar.

VATEL International Business School ile Akacan Holding anlaşma imzaladı
banner151

Akacan Holding yine bir ilke imza atarak, ülkemiz için muhteşem bir girişim yaptı. Akacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Akacan ile dünyaca ünlü Vatel International Business School Türkiye ve Kıbrıs lisans sahibi ve başkanı Ali Doğan Çamak’la birlikte ülkemiz eğitimini kalkındırmak ve geliştirmek adına el sıkıştı.

Bu önemli işbirliğini hayata geçiren iki değerli kişiye sorularımızı yönlendirdik;

Sayın Bulut Akacan, önce Akacan Teknik Üniversitesi kurulduğunu öğrendik ve şimdi Vatel International Business School işbirliğini öğreniyoruz, son zamanlarda yaptığımız farklı sektörlerdeki atılımlarınıza Eğitimi sektörünü de  kattınız. Neden Eğitim ?

Biliyoruz ki eğitimli, azimli, girişimci, idealist gençler toplumun her kademesinde yerlerini alacak. Yeni başarı hikayelerinin kahramanları onlar olacak.Biz hikayemize bu topraklarda, bu toprakların bize sunduklarıyla başladık. Bugün diktiğimiz bir fidan bilgi ormanımızın ilk izi olacaktır.

Temel hedefimiz bir eğitim adası olma yolunda süratle gelişen KKTC’de yüksek öğrenimi, dünyadaki başarı kriterlerinden hiç taviz vermeksizin ve  “Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır” felsefemiz doğrultusunda, akademi dünyasında kalıcı yer edinmektir.

Geleneksel yapımıza uygun olarak her yetişkinin özel ve yaygın eğitimlere ulaşabilmesini ve yaygın burslar ve ödenebilir eğitimlerden yararlanmasını sağlamak da hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Araştırmalarımızla kamuoyuna fayda sağlamayı ve teknoloji üniversitemizin eğitim ve araştırmaları ile, özellikle KKTC’nin her alanda rekabet gücünü artırmayı da hedeflemekteyiz.

Sayın Ali Doğan Çamak, size de şöyle bir soru soralım. Neden Kıbrıs ?

1981 yılında Fransa’da kurulan okulumuz dünyanın en büyüğü ve en prestijli turizm okulu haline geldi. Halihazırda dünyanın 30 ülkesinde var olan bir okuluz, Fransa’da verdiğimiz aynı kalitedeki eğitimi kurduğumuz tüm okullarda veriyoruz ve her gittiğimiz ülkenin yerel kültürüne ve turizm potansiyeline katkıda bulunuyoruz.En önemli özelliğimiz, eğtim kalitemizin yanısıra; Avrupa birliği onaylı Fransız diploması vermemizdir.Vereceğimiz Avrupa birliği onaylı Fransız diploması ile gelecekte dünyanın dört kıtasında en lüx otellerde Kıbrıs’lı Türkleri yönetici olarak göreceğiz.

Akacan Holding ile bu işbirliğine nasıl karar verdiniz ?

Kıbrıs’ın eğitim ve turizm alanlarındaki gelişimini yıllardır yakından takip ediyoruz. Uzun zamandır Kıbrıs’ta Vatel ile aynı vizyonu paylaşan bir partner arayışındaydık. Bulut Akacan vizyonu ve deneyimli yönetici kadrosu ile çok rahat çalıştık ve güzel proje hızlı şekilde hayata geçti. Bulut Akacan ile tanışmamızla, KKTC’ye değer katacağına inandığım bu işbirliğini hayata geçirebildik.

Hızlı şekilde, en kaliteli ve sektör deneyimli  eğitim kadrosunu oluşturuyoruz. Eğitim gören öğrencilerimiz Avrupa ve Dünya’nın en lüx otellerinde staj yaparak , en iyi eğitmenlerinden otel yöneticiliğini öğrenecekler. Eylül itibariyle ilk öğrencilerimiz ile eğitimlerimize başlıyoruz.

Kıbrıs’a hayırlı olmasını diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 09:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110