banner6

Yeni Kıbrıs Havayolları görücüye çıktı

banner37

Kıbrıs Havayolları'nın marka ve logosunun 10 seneliğine kiralanmasının ardından yeni şirketin ilk uçağı Larnaka Havaalanı'na indi.

Yeni Kıbrıs Havayolları görücüye çıktı
banner99

Adanın renk ve sembollerini taşıyan yeni tasarımla ilgili konuşan "yeni Kıbrıs Havayolları"nın reklam müdürü Natalya Popova, "umnarız yeni tasarımımız müşterilerimiz tarafından beğenilir ve dünyanın tüm havaalanlarında Kıbrıs Havayolları'nın kolayca tanınmasını sağlar" dedi.

Şirketin uçakları için hazırlattığı tasarımda pastel renkler ve Kıbrıs'ın sembollerinden olan zeytin dalı kullanıldı. Uçağın ön kısmında ise, devletin sahip olduğu Kıbrıs Havayolları'nın logosu olan muflon bulunuyor.

banner134

Geçtiğimiz Temmuz ayında, yarısı Rus S7 Group şirketine ait Charlie Airlines devletin açtığı ihaleyi 2.04 milyon Euro karşılığında kazanarak Kıbrıs Havayolları'nın ismi ve logosunu 10 seneliğine kullanma hakkı elde etmişti.  

Avrupa Komisyonu'nun devlet tarafından yapılan 102 milyon Euroluk yardımı gayrı yasal bulması ve 66 milyon Euro'nun geri ödenmesini istemesinin ardından, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin bayrak taşıyıcısı olan Kıbrıs Havayolları Ocak 2015'te batmıştı.  

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88