“Yenilikçi yaklaşımımız sürecek”

banner37

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği özel önemle dikkat çeken Türk Bankası, ilk Sosyal Sorumluluk Faaliyet Raporu’nu yayımladı

banner87
“Yenilikçi yaklaşımımız sürecek”
banner90
banner8

“GÜCÜMÜZÜ GÜVENDEN ALIYORUZ”… Türk Bankası tarafından hazırlanıp kamuoyuyla paylaşılan ve 2019 dönemi sosyal sorumluluk faaliyetlerini konu alan raporla ilgili yapılan sonuç değerlendirmesinde, “Biz, gücümüzü halkımızın güveninden alıyoruz” ifadesine yer verilirken; “Faaliyet gösterilen her alanda, tüm paydaşlarımızın da desteğiyle, uluslararası normlara ulaşma hedefiyle, yenilikçi yaklaşımlarla hareket etmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

   Ülkenin 119 yıllık tecrübesi ile köklü ve kurumsal kuruluşları arasında yer alan Türk Bankası, 2019 yılı finansal raporlarını geçen hafta itibarıyla kamuoyuyla paylaşırken; yine bir ilke imza atarak, 2019 yılı sosyal sorumluluk faaliyetlerini de kamuoyunun bilgisine sundu.

   Gerek basında gerek bankanın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan rapor, farklı beş alanda yürütülen faaliyetleri içeriyor.

   Türk Bankası’ndan yapılan açıklamada, bankanın şeffaf, etik, hesap verebilir çalışma prensipleri ve ‘ülke ile birlikte büyüme’ misyonu sayesinde, 119 yıldır halkın duyduğu güvenden kaynaklanan kazanımlarıyla, sadece ekonomik değil; çevresel ve sosyal alanlarda da ülkenin ve toplumun sürdürülebilir gelişimine katkı yapmak amacıyla hareket ettiği belirtildi.

   Açıklamada, yeni neslin, değişen dünyada olup bitenlerin farkında olduğu ve gelecek kuşaklara bırakılacak gerçek mirasın, bir tüketim toplumu oluşturacak yaklaşımlardan değil; topluma kalıcı değer yaratacak yaklaşımlarla iş yapmaktan geçtiği ifade edildi.

   Bu nedenle, sosyal sorumluluk konularının sadece geçici projeler olarak değil; kurumsal iş süreçlerinin ve yeni iş modellerinin bir parçası olarak görülmesi gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, ülkede ilk kez yayımlanan raporun, diğer kurumlara da örnek teşkil edeceğine yönelik inanç da paylaşıldı.

   Raporda, toplumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri, “İklim Değişikliği”, “Kadının Toplumda ve İş Hayatındaki Yerinin Yüceltilmesi”, “Gençlerimizin Girişimciliğe Özendirilmesi”, “Karapara ile Mücadele” ve “Dijital Dönüşüm” adlı beş başlık altında sınıflandırılıyor.

   Türk Bankası’nın raporla ilgili sonuç değerlendirmesinde, “Biz, gücümüzü halkımızın güveninden alıyoruz” ifadesine yer verilirken; “Faaliyet gösterilen her alanda, tüm paydaşlarımızın da desteğiyle, uluslararası normlara ulaşma hedefiyle, yenilikçi yaklaşımlarla hareket etmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

   Söz konusu rapora, https://www.turkishbank.net/2019-sosyal-sorumluluk-faaliyetleri linkinden ulaşılabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75