banner6

YKP: Son işgücü anlaşması durumu daha da kötüleştirecek

banner37

YKP Türkiye ile imzalanan ve meclisten geçen son işgücü antlaşması mevcut kötü durumun daha da kötüleşmesini sağlamaktan başka işe yaramayacağını savundu.

YKP: Son işgücü anlaşması durumu daha da kötüleştirecek
banner151 banner143

YKP tarafından yapılan yazılı açıklamada, yabancı işçi ithalinde standart anlaşmaların yabancı işçinin düşük ücret alıp haksız rekabet yaratmaması için sendikalı işyerinde çalıştırılması veya ücret komisyonu denetiminde olan işyerinde çalışmasına izin verildiğini gösterdiği kaydedildi.

Açıklamada, “Bunun bizim Türkiye’den işçi getirme anlaşmasına da konulması gerekir” denildi.

Yabancı işçi çalıştırmanın yasaya göre çalışma izni almayı gerektiren bir konu olduğu ifade edilen açıklamada, “Hâlbuki yabancı işçiler, çalışmasına izin verilemeyecek üniversite öğrencileri ve kendi işini kuranlar her tarafta görülmektedir. Yabancı işçi olarak on binlerce öğrenci üniversitelere kayıtlı görünür ama öğrenime katılmaz diye haberler çok. Bu soruna çözüm önerecek olan, yasaları uygulamayan iktidara ders vermek meclisin işi olduğuna göre, mecliste neden bu yasaların akıbetini izleyen daimi komite olmadığını sorup, bunu sağlamaya çalışmayan muhalif muvafık milletvekillerini teşhir etmelidir” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 14:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104