Zamlar, bizi daha da bitirecek!

banner37

Ülkede pahalılık başını alıp giderken, hükümetin, yeni yıl hediyesi olarak açıkladığı harç zamlarına, vatandaşlardan yoğun tepki var

Zamlar, bizi daha da bitirecek!
banner90
banner99

Erol KANLIADA

“DAHA DA KÖTÜ OLACAĞIZ”… Ülkemizde, Koronavirüs pandemisi nedeniyle daha da körüklenen ekonomik krizin sarmalındaki vatandaşlar, son açıklanan harç zamlarına ateş püskürüyor. Vatandaşlar, hükümetin bir an önce yaptığı zamları geri almasını beklediklerini ifade ederek, aksi takdirde herkesin çok daha zor durumda kalacağını belirtti

Ülkemizde, Koronavirüs pandemisi nedeniyle daha da körüklenen ekonomik krizin sarmalındaki vatandaşlar,  son açıklanan harç zamlarına ateş püskürüyor.

Bakanlar Kurulu’nun yeni yıl hediyesi olarak açıkladığı zamlı harçlar karşısında ne yapacağını şaşıran vatandaşlar, “Zamlar, bizi daha da bitirecek” dedi.

Koronavirüs pandemisi sürecinde alım gücü daha da düşen vatandaşlar, yapılan zamlar sonucunda temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz duruma geldiklerini belirterek, hükümetin halk yanlısı kararlar almasını beklerken, zamlarla karşılaşmalarından dolayı mutsuz olduklarını söylüyor.

Vatandaşlar, hükümetin bir an önce yaptığı zamları geri almasını beklediklerini ifade ederek, aksi takdirde herkesin çok daha zor durumda kalacağını belirtti.

Vatandaşlar ne dedi?... Vatandaşlar ne dedi?... Vatandaşlar ne dedi?... Vatandaşlar ne dedi?...

Hasan Aygörmez:

 “Çalışıp, çalışıp, bunun sonucunda kenara 3-5 kuruş atabiliyoruz. Fakat yapılan zamlarla bunu da yapamayacağız. Eğer şu anda kirada olsaydım, kesinlikle geçinemezdim. Marketten bile fazla bir şey alamaz olduk. Şu anda ek iş yapmayı bile düşünmeye başladım”.

Mehmet Yapıcı:

 “İnsanlar bu dönemde gerçekten de çok zor geçiniyor. Yapılan zamlara rağmen asgari ücret artırılmadı. Ben asgari ücretle çalışıyorum ve maalesef asgari ücret bu şartlarda yetersiz kalıyor. Devletin bize bir an önce yardımcı olacak adımları atması gerekiyor”.

  Aziz Şentürk:

“Hükümet edenler tüm vaatlerine rağmen sözünde durmuyor, hayatı daha da pahalılaştırdılar. Tüp gaza bir indirim yapıldı fakat bu sefer de farklı şeylere zam geldi. Özel sektör çalışanları eve ekmek götürmekte zorlanıyor ve bunu gören yok. Süt gibi temel ihtiyaçlardan birine bile zam yapıldı. Bence artık piyasada denetleme yapılması gerekiyor”.

Nazım Ayken:

   “3-5 kuruş para kazanıyoruz, onu da devlet cebimizden alıyor. İnsanlar bu nedenle bir kenarda para biriktiremiyor. Ülkede çok fazla işsiz insan var, çoğu insan evine ekmek götüremiyor. Devlet bizlere yardımcı olmalı”.

Engin Desdur:

   “Koronavirüs pandemisi sürecinde tüm vatandaşlar maddi zorluk çekiyor. Kapanan iş yerleri birçok insanın işsiz kalmasına neden oldu. Para kazanamayan işçiler, ‘evime ekmek nasıl götürebilirim’ derdiyle yaşıyor. Vatandaşlar zaten ne kadar kazanabiliyor ki bu zamları ödeyebilsin? Devlet bir an önce yaptığı zamları geri çekmeli, köstek değil, destek olmalı”.

Göksel Gürler:

   “Yapılan zamlar sonucunda maddi olarak çok sıkıntılar yaşıyoruz. Temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için market market gezerek, hangi ürün, nerede daha ucuz diye bakmak zorunda kalıyoruz. Marketler arasındaki 1 TL’lik farkı bile değerlendirmek zorundayız”.

Salim Sözer:

   “Kim olur, kim yapar bilmiyorum, fakat birileri, bu duruma dur demeli, diyebilmeli, yoksa daha kötü günler bizi bekliyor. Eğer bir şey yapmazsak zamların devamı gelecek”.

Mehmet Baykent:

   “Devlet para kazanabilmek için halkını kullanıyor, sürekli zam yaparak üstümüzden para kazanıyor. Artık bu yapılmamalı, zaten pandemi süreci devam ediyor. Bence yapılan zamlar geri çekilmeli ve insanlara yardımcı olunmalıdır”.

Ali Eren:

 “Son yapılan zamlar gerçekten iyi olmadı, zaten zor geçiniyoruz. Birileri artık bu duruma  dur diyebilmeli, yoksa zamların devamı gelebilir”.

Özlem Gedikoğlu:

 “Bu ülkede maalesef açlıktan ölmek üzere olan insanlar var ve bunu kimse görmüyor. Geçim sıkıntısı yaşayan insanlara bir de zam geliyor. Bu ülkede ne yazık ki 5-6 aydır sofrasına et koyamayan insanlar var. Temel ihtiyaçlarını alamayan insanlar var. Devlet artık buna dur diyebilmeli”.

Doğukan Tektaş:

 “Geçinme derdimiz ve borcumuz varken, devletin yaptığı bu zamlar hiç iyi olmadı. Çok fazla adaletsizlik var. Eğer evim olmasa ve kirada olsaydım, kesinlikle geçinemezdim. Yine de halime şükrediyorum, çünkü benden daha kötü durumda olanlar var. Asgari ücrete de gereken artış yapılmadı”.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seval huseyin
Seval huseyin - 3 hafta Önce

Kibrista kibris kokenli isci yok iscilerin cogunlugu yurt disindan geliyor ucuz iscilik vardir
Hukumet daireleinde calendar torpilli
Millet vekillerin maaslari belli
Arkasi loan hayat yasiyor gasometer parcellendi
Alt yapiya ve sehirlenmeye one gosterilmedi
Ye babam ye hesabi

SIRADAKİ HABER

banner75