banner6

Ziraat mühendisleri KKTC'de buluşacak

banner37

19. Uluslararası Ziraat Mühendisliği Birliği Dünya Kongresi gelecek yıl KKTC’de yapılacak.

Ziraat mühendisleri KKTC'de buluşacak
banner8

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Bakan Çavuşoğlu bugün konuyla ilgili Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Kabulde Kongre Genel Eş Başkanı Prof. Dr. Erdem Aykas, Organizasyon Komitesi Eş Başkanları Prof. Dr. Can Ertekin, Prof. Dr. Cengiz Akdeniz ile Türkiye Ziraat Mühendisleri eski Başkanı Doç. Dr. Gökhan Günaydın ile Kıbrıs Türk Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Ercilasun da hazır bulundu.

banner134

Kongreyle ilgili bilgi vererek Bakan Çavuşoğlu’nu Kongreye davet eden Güngör, "Ziraat mühendisliği alanının olimpiyatları" olarak tanımladığı dünya kongresinin 4 yılda bir gerçekleştiğini ve "19. CIGR Dünya Kongresi’nin de KKTC’de yapılacağını belirtti.

Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör, 137 ülkenin üye olduğu birliğin 18. CIGR Dünya Kongresinin de Pekin'de düzenlendiğini kaydetti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu da böylesi önemli bir kongrenin KKTC’de yapılacak olmasının önemine işaret etti.

Çavuşoğlu, kongrenin uluslararası katılımcılarına, KKTC tarımı ile ilgili bilgi verecek olmanın da ayrı bir anlam ve önemi olduğunu ifade etti.    

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104