Eğlence Sektörü İnisiyatifi: Dayanacak gücümüz kalmadı

banner37

Eğlence Sektörü İnisiyatifi: Dayanacak gücümüz kalmadı
banner90
banner8

Eğlence Sektörü İnisiyatifi , sosyal medyada yaptığı paylaşımda bar,club ve eylence sektörünün Aralık 2020’den beri kapalı olduğunu, devlet tarafından hiçbir maddi katkı alamadıklarını, artık dayanacak güçlerinin kalmadığını ve eğlence sektörüne sahip çıkılmasını istediklerini duyurdu:


Eğlence Sektörü İnisiyatifi’nin sosyal medyada yaptığı paylaşım ise şöyle:

Bar, club ve eğlence sektörü işletmeleri olarak Aralık 2020’den beridir kapalı durumdayız. Bu süreç içerisinde devlet tarafından hiçbir maddi katkı alamayan işletmelerimizin artık dayanacak gücü kalmamış ve kapanma noktasına gelmiştir.

Daha önce yaptığımız eylem sonrasında gerek dönemin Sağlık Bakanı Ali Pilli ve Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu bizlere ülkede açılma olması durumunda herkesin açılacağı ve diğer çözüm yolları konularında sözler vermişlerdi.

banner134
Gelinen süreçte yavaş yavaş açılmaya gidilirken, binlerce kişiye ekmek kapısı olan işletmelerimizin geleceği ile ilgili kaygılar yaşıyoruz. Sadece eğlence olarak bakılan sektörümüzle ilgili artık bir yol haritasının bizlerin önüne konulmasını istiyoruz. Aksi durumda Res-Bir’in almış olduğu “sivil itaatsizlik” kararını bizler de her şeyi göze alarak gündemimize alacağız.

“Sağlık Her Şeyden Önde Gelir” diyerek bugünlere çok fazla ses çıkarmadan, halkın sağlığını düşünerek gelmiş durumdayız. Her görüşmemizde verilen sözlerin tutulmaması, bizleri hep yaralamıştır.

Gerek 2020 Mart ayında yaşanan kapanma, gerekse de aralık ayında gidilen kapanma sürecinde hiçbir maddi destek alamayan eğlence sektörüne sahip çıkılmasını istiyoruz.

Sonuç olarak cuma gününe kadar karar üretilmemesi durumunda Res-Bir gibi pazartesi günü bizler de iş yerlerimizi açacağımızı duyururuz.

Eğlence Sektörü İnisiyatifi

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 22:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75