banner6

Facebook'ta ‘fake' hesap devri sona eriyor! 5 hesap birden açılabilecek

banner37

Facebook'ta ‘fake' hesap devri sona eriyor! 5 hesap birden açılabilecek
banner151 banner143

Facebook, kullanıcıların bir hesaba ait 5 farklı profil oluşturabilmelerine olanak tanıyacak yeni bir özelliği test etmeye başladı. Facebook'ta ‘fake' hesap devrini kapatması beklenen özelliğin, kullanıcıların özel yaşamları ve iş yaşamlarını birbirinden ayırabilmesini mümkün kılacağı ifade edildi.

Meta çatısı altındaki sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların bir hesaba ait 5 farklı profil oluşturabilmelerine olanak tanıyacak yeni bir özelliği kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test etmeye başladı. Facebook'ta 'fake' hesap devrini kapatması beklenen özelliğin, kullanıcıların özel yaşamları ve iş yaşamlarını birbirinden ayırabilmesini mümkün kılacağı ifade edildi. Özelliğin ne zaman yaygın kullanıma açılacağı ise henüz belirtilmedi.

OLUŞTURULAN FACEBOOK PROFİLLERİNİN BİRBİRİYLE TUTARLI OLMASI GEREKECEK
Diğer yandan; oluşturulan profillerin, birbiriyle tutarlı olması gerekecek. Açılan profillerden birinin Facebook'un platform kurallarını ihlal etmesi durumunda, ana hesap da uygulanan yaptırımdan etkilenecek. Bununla birlikte; sayfa oluşturma ve yönetme gibi daha spesifik özellikler, sadece ana hesap üzerinden kullanılabilecek.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104