Hasta “hata yaptı”, doktor “irtibatı kesti” diyor

banner37

Barış Tilki, Gazimağusa’daki özel bir hastanede 5 saat süren bel fıtığı ameliyatını gerçekleştiren doktoru suçlayarak sağlığına bir başka hastanede kavuşabildiğini savunurken, suçlanan doktor ise hastanın tedavisini yarım bıraktığını iddia etti

Hasta “hata yaptı”, doktor  “irtibatı kesti” diyor
banner90
banner99

“YÜRÜYEMEYECEK HALE GELDİM”… Beş saat süren ameliyatın ardından neredeyse yürüyemeyecek hale geldiğini savunarak, ameliyatı yapan doktorun sinirlerine zarar verdiğini iddia eden Barış Tilki, kendisine ikinci bir ameliyat önerdiklerini ancak kendisinin Girne’deki bir başka özel hastanede ameliyat olarak sağlığına kavuştuğunu söyledi. Suçlanan Dr. Ertunç Mevlüt ise, ameliyatta herhangi bir hatanın veya ihmalin söz konusu olmadığını, zor bir ameliyat olduğu için uzun sürdüğünü, ameliyat sonrasında ise hastayla bir daha irtibat kuramadığını belirtti.

Ahmet UÇAR

   Kıbrıs Türk Şoför Okulları Birliği eski başkanlarından Barış Tilki, Gazimağusa’daki özel bir hastanede geçirdiği bel fıtığı ameliyatını yapan doktorun sinirlerine zarar vererek kendisini yürüyemeyecek hale getirdiğini iddia ederek, sağlığına Girne’deki bir başka özel hastanede geçirdiği ameliyatla kavuştuğunu söyledi.

   Barış Tilki’nin suçladığı Dr. Ertunç Mevlüt ise, söz konusu hastanın zor olduğu için uzun bir ameliyat geçirdiğini ve ameliyatta herhangi bir hatanın olmadığını söyledi. Her ameliyat sonrasında ödem olabileceğini ifade den Dr. Mevlüt, hastanın MR’ının çekilmesini istediğini ancak hastayla irtibat kuramadığını belirtti.

Tilki: Nerdeyse yürüyemeyecektim

banner134
   Barış Tilki, Dr. Ertunç Mevlüt tarafından Gazimağusa’daki özel bir hastanede gerçekleştirilen ve 5 saat süren bel fıtığı ameliyatı sırasında sinirlerinin zedelendiğini, ödeme yol açtığını, hatta neredeyse yürümesine engel olacak hasarlar oluştuğunu iddia etti.

   Ameliyatın ardından çok fazla ağrı hissetmesi nedeniyle tekrar MR çektirmeye gönderildiğini, Dr. Ertunç Mevlüt’ün kendisini arayarak, ameliyat esnasında bel bölgesinde gözden kaçmış parçaların olabileceğini ve tekrardan 4-5 saat sürecek bir ameliyatın daha yapılması gerektiğini söylediğini savunan Tilki, başka bir doktor arayışına girdiklerini ve Girne Dr. Suat Günsel Hastanesi’nde görev yapan Prof. Dr. Halil İbrahim Seçer’i bulduklarını anlattı.

   Burada 1 saatlik bir ameliyat geçirdiğini ve önceki ameliyattan dolayı birçok sorunun ortaya çıktığını, ameliyat bölgesinde unutulmuş parçaların da vücudundan çıkarıldığını savunan Barış Tilki, Sağlık Bakanlığı’na söz konusu doktor hakkında şikayette bulunduğunu belirtti.

Mevlüt: Ameliyatta herhangi bir hata veya ihmal olmadı

   KIBRIS’ın görüşüne başvurduğu Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Ertunç Mevlüt ise, ameliyat noktasında herhangi bir ihmal veya hata olmadığına vurgu yaparak, ameliyat sonrası hastayı MR çektirmeye gönderdiğini ancak tedavisini tamamlayamadan hastanın başka bir hastaneye başvurduğunu dile getirdi.

   Dr. Mevlüt, söz konusu ameliyatın çok zor olduğunu kaydederek, ameliyatın uzun sürmesi durumunda sinirlerin zarar görebileceği göz önüne alınarak, uzatılmadığını söyledi.

   Ameliyat sonrasında hastada ağrı olması üzerine hastanın tekrar MR çektirmeye yollandığını ve MR sonucuna göre tekrar ameliyat edilmesinin düşünüldüğünü ifade eden Mevlüt, hastayla irtibatının koptuğunu açıkladı.

   Dr. Mevlüt, “Ben tedavimi devam ettirebilseydim daha farklı olabilirdi. Ancak hasta hiçbir zarar görmedi. Ödem olmuş olabilir ama ödem her ameliyattan sonra meydana gelebilecek bir şeydir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75