Pandemi Hastanesi 45 günde bitecek

banner37

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Çaygür, Türkiye tarafından KKTC’de yapılacak pandemi hastanesinin inşaat çalışmalarına başlandığını söyledi ve hedefi belirtti:

Pandemi Hastanesi 45 günde bitecek
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

   Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından KKTC’de yapılacak, ileri teknoloji ekipmanlarla donatılmış 100 yataklı acil durum pandemi hastanesinin inşaat çalışmalarına dün itibariyle başlandı.

banner134
   Lefkoşa’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yakınına inşa edilen hastane inşaatı için dün toprak alanda zemin çalışması yapıldı, bugün de dolgu çalışmalarına geçilecek.

   Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ali Çaygür, KIBRIS’a yaptığı açıklamada, Türkiye tarafından yapılmakta olan 100 yataklı pandemi hastanesinin 45 günde bitirileceğini belirterek hastanenin baştan sona tüm işlemlerinin Türkiye Cumhuriyeti tarafından tamamlanacağını ve anahtar teslimi yapılacağını vurguladı.

   Öte yandan İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu, söz konusu pandemi hastanesinin çok yanlış bir bölgeye yapıldığına dikkat çekerek, hastanenin yapıldığı alanda dere yataklarının bulunduğunu ve sel taşkınlarının meydana gelebileceğini vurguladı.

   Yağcıoğlu, bilimden uzak bir şekilde hareket edildiğini ve bu bölgenin Lefkoşa’nın en tehlikeli yeri olduğunu kaydederek, pandemi hastanesinin yapılmasına sevinmeleri gerekirken üzüldüklerini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Komik
Komik - 1 ay Önce

Turkiye 1000 yatagı 45 gunde yaptı siz 100 yatagı 100 gunde bitireceksiniz şaka deyin yapın da görelim ha ha

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75