Sirkat ve aşk hikayesi

banner37

Sirkat ve aşk hikayesi
banner90
banner99

Lefkoşa’da bir içecek firmasında Muhasebe Şefi olarak görev yapan Dilek Yağmur, şirkete ait parayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla tutuklanmıştı. Mahkeme kararı ile bir süre tutuklu kalan zanlının yönetiminde bulunan muhasebe kayıtlarında yapılan incelemelerde zimmete geçirilen para miktarı da açıklanmıştı. 

Dilek Yağmur o dönem Mehmet Yağmur ile evliydi fakat zimmetine para geçirmekle suçlandığı şirkette lojistik bölümünde işe başlayan Hüseyin Pekün ile duygusal bir yakınlaşma yaşamıştı. 
Zanlı aleyhinde 8 Mart 2013 tarihinde başlatılan soruşturma kapsamında muhasebe kayıtlarını inceleyen polis, zanlının 1 Ocak 2012 – 8 Mart 2013 tarihleri arasında yüksek miktarda parayı zimmetine geçirdiğini tespit etti. 
Şirket yetkililerinin ve polisin yaptığı araştırma sonucunda zanlının yüzlerce fatura ve tahsilat makbuzunu sisteme işlenmeyerek hırsızlık olayını gerçekleştirdiği ileri sürüldü.  Aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından Dilek Yağmur  mahkemeye çıkarılarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Şirket yetkilileri o günden bu yana sonuç almayı bekliyor. 

banner134
Yağmur’un yurtdışına çıkışı yasaklanmış ve her hafta polise giderek ispatı vücut yapması karara bağlanmıştı. 
Son iki yıldır davanın karara bağlanması bekleniyor ama ne hikmetse icra memurları yeri yurdu belli olmasına hatta çalıştığı yerde göz önünde olmasına rağmen tebligatları ulaştıramıyorlar. Hal böyle olunca da sadece davacının mahkemede bulunması yeterli gelmiyor ve davalının gelmeyişi tehire neden oluyor. 

Bahse konu içecek firmasının yetkilileri ise nihai sonucu bekliyor ama küçücük adada icra memurları mahkeme tebligatını vermek için bir türlü Yağmur’u bulamıyor.
Burada gözden kaçırılmaması gereken bir diğer önemli nokta ise Dilek Yağmur’un eski eşinden boşanıp boşanmadığı konusu. Boşandı ise soyadının Dilek Ütük olması gerekiyor. Boşandıktan sonra Hüseyin Pekün ile evlendiyse Dilek Pekün olması gerekiyor. Ama resmi kayırlara bakıldığında Dilek Yağmur olarak görünüyor. O zaman Dilek Yağmur nasıl oluyor da bulunamıyor?

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 12:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan
Ercan - 5 ay Önce

Eeee burası kktc normal

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75