banner6

Tesla mühendisleri, daha ucuz bir model için çalışıyor

banner37

Dünyaca ünlü iş insanı ve Tesla’nın CEO'su Elon Musk, Model 3/Y platformundan çok daha ucuz yeni bir elektrikli otomobil platformu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Tesla'nın Model 3'ü ABD'de şu anda 47 bin dolardan satılıyor.

Tesla mühendisleri, daha ucuz bir model için çalışıyor
banner99

Tesla CEO'su Elon Musk, Model 3/Y platformunun yarı fiyatına olacak yeni bir elektrikli otomobil platformu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Elon Musk yıllardır daha ucuz bir Tesla modeli üretmekten bahsediyordu. Fakat enflasyon, elektrikli arabalara olan yüksek talep ve tedarik sorunları, bunun yerine fiyatların yükselmesine neden oldu.

Tesla mühendislerinin daha önce 25 bin dolarlık bir araç üzerinde çalışacağı duyurulsa da odak noktasının Optimus adı verilen robota ve Model Y'nin üretiminin artırılmasına kaydırılması bu sürecin önüne geçti.

Musk, son yaptığı açıklamada bunun hala planları dahilinde olduğunu belirtti ve Tesla mühendislerinin daha ucuz bir platform üzerinde çalışmaya yoğunlaşacağını duyurdu.

Elon Musk, "Cybertrucks ve Semi için mühendislik işimiz bitti. Dolayısıyla, üzerinde çalıştığımız şey, muhtemelen 3 ve Y platformunun maliyetinin yaklaşık yarısı olacak olan yeni nesil araç. Açık olmak gerekirse, daha küçük ve uygun fiyatlı olacak" dedi.

Tesla'nın Model 3'ü ABD'de şu anda 47 bin dolardan satılıyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104