Gündüz gece gibi

   Lige son bir umut ile tutunmaya çalışan Girne Halk Evi ve rahat bir konumda olan Cihangir dünkü karşılaşmadan birer puanla ayrıldı. Bu sonuç Girne Halk Evi’nin umutlarını söndürdü desek yanlış olmaz. Karşılaşma öncesinde lige tutunmak için mucize gerekli olduğunu ve Cihangir karşında alınacak 3 puanın umutları sonraki haftalara taşıyacağının bilinci vardı Girne ekibinde. Ancak ilk yarıda ortaya koydukları oyun ayni doğrultuda olmadı. Ev sahibi takım olarak Cihangir üzerinde hiçbir baskı kuramadılar. Keza Cihangir de ayni görüntüdeydi. Temposu düşük ve gol dışında pozisyon olmayan bir devre izledik. Cihangir’de savunmada daha önce kadro dışı bırakılan Salih ve Ertan’ın yanına geçen hafta sakatlanan Erol da eklenince Ergün stoper, Ali Öztürk ise sağbek mevkisinde görev aldı. Her iki takımın orta sahası ileriye top taşımakta zorlandı. İlk yarı da Uche’nin kişisel yeteneği ile attığı golle sonuçlandı.

   İkinci yarıda ise bambaşka bir görüntü vardı. Heyecan, tempo ve kazanma hırsı yüklenen oyuncuların mücadelesi vardı. Girne ekibi oyuncuları ayağa paslarla rakibinin üzerine gitmeyi denedi. Eşitliğin gelmesi ile daha da moral bulan ekip ikinci golü bulması ile adeta canlandı. Ancak Cihangir’de özellikle Fırat’ın orta alanda top tutması ve ileriye taşıması, Uche’nin hareketliliği golleri getirdi. Uzatmalarda Girne ekibi penaltı golü ile skoru eşitledi. Girne Halk Evi’ne ikinci yarıda ortaya koyduğu istekli oyun yetmedi. Arzulu oyunu 90 dakikaya yaymadığınız sürece galip gelemezsiniz. Şu da bir gerçek ki bu takımın gücü bu kadar. Fazla bir şey beklemek yanlış olur. Beraberlik vedaya doğru bir yol oldu. Bana göre bundan sonra gelecek yılın planı yapılmaya başlanmalıdır.

   Hakeme gelecek olursak, Mustafa Öztugay’ın bu sezon iyi maçlarından çok, kötü maçları oldu. Bu maç da kötü yönettiği maçlardan bir diğeri oldu. Her iki takım adına da hatalı kararlar verdi. Genç hakem ellerini başının arasına alıp oturup düşünmelidir.

YORUM EKLE

banner75