Güzel günlere ulaşacağız

Bugün Kurban Bayramı’nın ilk günü... Tüm halkımıza mutlu, huzurlu bir bayram dileriz. Geçen bayramda da söylediğimiz gibi, milli ve dini bayramlarımız; toplumumuzun fertlerinin birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaşma, yardımlaşma, birbirlerinin gönlünü alma, yakınlaşma, mutluluk, sevgi ve huzuru dolu dolu yaşama günleridir.

Bayramı buruk kutladığınızın farkındayız. Ülkemizde çok fazla sorun var, birçok üzücü olay yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Son günlerde iş kazaları, sağlıktaki sorunlar, polisiye olaylar, kamuda bitmek bilmeyen sıkıntılar, ekonominin bir türlü istediğimiz seviyeye gelememesi, canımızı sıkıyor, moralimizi etkiliyor.

Kısacık iki bayram arasında bile birçok istenmeyen olay meydana geldi. Bu ülkede yaşadıklarımız gerçekten de moral bozucudur, birçok kimsenin karamsarlığa kapılmasına neden olmuştur. Kötü ve üzücü olaylar gerçekten de toplumu kötü bir ruh hali içerisine sokuyor ama moralimizi bu kadar bozmamalıyız.

Ülkede bazı işler kötü gidiyor diye her şeyden vazgeçmemeliyiz. İşte tam da böyle kötü zamanlarda ayağa kalkmalıyız, çabalarımızı artırmalıyız. Hep söylediğimizi tekrarlamak istiyoruz; çalışan, üreten, pozitif yaklaşımı seçip, zorluklardan yılmayan toplumlar, mutlaka ayağa kalkmayı, düzlüğe çıkmayı ve onurlu yaşamayı başarır.

Bize göre, Kıbrıs Türk toplumunun ayağa kalkacak gücü, yeteneği ve bilgi birikimi vardır. Halkımız, başaramayacağı bir şey bulunmadığına inanmalı... Hükümetimiz, ülkesini düşünen gerçek yatırımcılara, üretenlere, memlekete değer katanlara, çalışmaktan yılmayanlara fırsat vermeli desteklemelidir.

Ekonomik kalkınmanın, yatırımdan, üretmekten, çalışmaktan geçtiğini ülkeyi yönetenler de kabul etmeli, bu yönde toplumu yönlendirmeli, çalışanı, üreteni, çalışmayan ve hazırcılıkla kazanmaya çalışanlardan ayırmalıdır.

Toplum devletinin kucaklayıcı tavrını, şefkatini görünce, hissedince her şey daha güzel olacaktır. Her ne isterse olsun, halkımız bu devletin ayağa kalkacağına inanmalı ve herkes birbirini çok sevmelidir.

Temenni ederiz ki bundan sonra üzücü, kötü, tatsız olaylar yaşanmasın, tabii ki bunun için herkes yardımcı olmalı. Biz bu ülkede ileriki günlerde güzel şeyler de olacağına inanıyoruz, herkes inanır ve çaba sarf ederse, neden olmasın?

Vatandaşlarımız birbirine affedici ve hoşgörülü olmayı da bilmelidir, sürekli birbirimizi yiyerek, kavga ederek de bir yerlere varamayız. Eleştiri ve rekabet mutlaka olacaktır ama yıkıcı eleştiri ve vahşi rekabet bizi bir yere götüremez, birbirimizi ayağımızdan tutup aşağıya çekmek, tüm topluma kaybettirir.

Hem halkımız, hem de yönetici kadro, sevgiden doğan gücün tüm ülke insanına, tüm halkımıza pozitif etkisi, önemli katkısı olacağını bilmelidir.

Güzel günlere ulaşacağız... Daha güzel günlerin uzak olmadığı inancıyla tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı candan kutlar, başarılı ve sağlıklı günler dileriz.

YORUM EKLE