Halkımız doğru karar almalıdır

Erken genel seçime çok az bir zaman kaldı. Halkımızın seçimlerden yorulduğunu ve fazla heyecanlı olmadığını görüyoruz ama bu seçimleri önemsemeliyiz. Seçimler halkımıza kendi kaderini tayin etme hakkı vermekte, demokratik hakkını kullanma şansı tanımaktadır. Bu şansı heba etmemeli, iyi değerlendirmeliyiz. Ülkeyi doğru insanların yönetmesini istiyorsak, bu konuyu hafife almamalıyız, seçimimizi yaparken dinamik olmalıyız...

Seçimler hayati öneme haizdir, ülkemizin çok önemli bir dönemden geçtiğini ve artık bir istikrara ihtiyacı olduğunu görmeliyiz. Sürekli seçimler, erken seçimler, kurulup bozulan hükümetlerle icraatlar yapılamamakta, projeler yasalar yarım kalmakta, yeni gelen hükümetlerin yeni bir sayfa açma, geçmişte başlatılan hiçbir işi uygulamama saplantısı nedeniyle hep başa dönüyoruz, sürekli “sil baştan” tavrı bize zor günler yaşatıyor. Tüm bunlar ülkemizin ciddi kayıplar yaşamasına sebep oluyor.

Koalisyon hükümetlerinin çekişmeleri, paylaşım kavgaları da artık bu ülke insanının katlanmak istemediği bir sıkıntıdır. Bu ülkede yapılacak çok işimiz vardır ve böyle kısır çekişmelerle zaman kaybetmeye gerçekten tahammülümüz yoktur. Koalisyon da olacaksa ciddi bir hükümet programıyla işe koyulmalı, azami uyum yakalamaya çalışılmalı, partisel ve kişisel çıkarlar için hükümet ortakları birbirine müsamahalarda bulunmamalı.

Bu ülkenin proaktiviteye ihtiyacı var... Sokaktaki vatandaştan, en üst makamdaki yetkiliye kadar, görev tanımının sınırlarını aşmaya hazır, yaptığı işi daha iyi yapabilmek için değişimi zorlayan ve katma değer üreten kişilere ve anlayışa sahip olmalıyız… Bürokrasinin yarattığı hantallık son bulmalı, merkeziyetçi sistemden vazgeçilmelidir. Mevcut şartları, durumu iyileştirmek veya yeni bir ortam yaratmak için inisiyatif almak, ortama pasif bir şekilde adapte olmak yerine ileriye gidemeyen hantallığı sorgulamak, çalışmak, yaratmak, artı değerler ortaya koymak gerekmektedir.

Çalışan, projeler üreten, yatırımcıyı destekleyen, ülkede yürüyebilir bir sistem ve istikrar için bir partiyi tek başına iktidara getirmenin daha doğru olduğuna inanıyoruz.

Gazetemize konuşan parti temsilcileri de halkı “mühür vurmaya” çağırdı, “karma oyun” sıkıntılarını anlattı. Parti temsilcilerimize katılıyoruz, kişileri seçmek yerine iş yapacağına inandığınız partiye oy verin, o parti içinde tercih kullanabilirsiniz. “Karma oy” ile ortaya çıkacak tablo yine parlamentoda istikrarsızlığa neden olacaktır. Üstelik halk tarafından iyi anlaşılamayan “karma oy” yöntemi nedeniyle vatandaşlarımızın büyük yanlışlar yapma, oyunu yakma ihtimali vardır. Her bir yanlıştan dolayı kaybedilen oylar, halkın isteklerinin kısıtlanması anlamına gelmektedir.

Tabii ki halkımız en iyisini bilir ama biz yine de vatandaşlarımıza iyi değerlendirme yapmasını, ortadaki durumu iyi okumasını tavsiye ediyoruz. Halk, kendisinin de faydalanacağı toplumsal çıkarlar ve onurlu bir yaşam için doğru kararlar vermelidir. Ülkeye hizmet yapabilecek partiler tercih edilmelidir. Doğu kararlar alırsak, ortaya doğru sonuçlar çıkacağını bilmeliyiz.

YORUM EKLE