Kartingde finale 1 kala

2017 KKTC Karting Şampiyonası’nda sezonun sondan bir evvelki yarışı geçtiğimiz salı günü yapıldı. Final öncesi yapılan son yarışta üç kategoride birinciler belirlenirken şampiyonluk hesapları iyice düğümlendi

 

Çağın ÖZILGAZ

Beş yarıştan oluşan 2017 KKTC Karting Şampiyonası’nda finalden önceki yarış, geçtiğimiz salı günü Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Bayram dolayısıyla pazar günü yapılması planlanan yarış, salı akşamına alındı. Hal böyle olunca kayıtlarda biraz düşüş yaşandı fakat seyirciler yine pistteki heyecanı izlemek için Cemsa’da ki yerlerini aldı. Sezon başında kulübün aldığı karara göre yarışmacıların 5 yarışta aldıkları en yüksek 4 puanın kaale alınacak olmasıyla her yarışmacının 1 yarış kaçırma şansları bulunuyor. Sezon başından beri istikrarlı bir şekilde Mini, Junior ve Senior kategorilerinde yarışan yarışmacılar yine direksiyon başındaydı. Ve 22 Ekim’de yapılacak final yarışı öncesi hesaplar iyice karıştı. Mini Kategori’de Şeref Karaoğlan yarışı kazanmayı başardı ve ikinci olan Altay Akarı ile geride kalan 4 yarışta ikişer zafer elde etmiş oldular. Junior Kategori’de ise Demir Emre üst üste ikinci yarışını kazandı ve birer yarış kazanan küçük Cevdet Alptürk ile Mert Uzun’a karşı avantaj elde etti. Mini Kategori’de olduğu gibi Senior’larda da Tolga Güryel ile Cevdet Alptürk ikişer yarış kazanmış durumda. Dört yarış sonunda hiçbir kategoride şampiyonun belirlenmemesi rekabeti ve çekişmeyi gözler önüne serdi. Kısacası final yarışında, deyim yerindeyse dananın kuyruğu kopacak.

 

Neler oldu?

Formula 1’de sezonun 13’üncü ayağı İtalya’nın Monza Pisti’nde geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Takvimin en hızlı pistinde Mercedes AMG Petronas pilotları ilk iki sırada finiş görmeyi başardı. Üçüncü sırada podyuma çıkan isim ise ev sahibi Ferrari’nin Alman pilotu Sebastian Vettel oldu.

 

FIA Dünya Rallycross Şampiyonası’nda sezonun dokuzuncu yarışı geçtiğimiz hafta sonu Fransa’nın Loheac Pisti’nde yapıldı. Sezonun en kalabalık “Supercar” katılımcısının olduğu yarışta Johan Kristoffersson art arda dördüncü zaferini kazandı.

 

Ajanda

10 Eylül MotoGP-Misano GP

15-17 Eylül FIA ERC İtalya Rallisi

17 Eylül KKORD-Plümer Offroad

17 Eylül Formula 1-Singapur GP

17 Eylül FIA Rallycross-Letonya

22-24 Eylül KKTOK Büyük Ralli

 

YORUM EKLE