KIBRIS, 29 yaşında

Gazeteniz KIBRIS, bugün 29 yaşına bastı... KIBRIS Gazetesi, 11 Temmuz 1989’da işadamı Asil Nadir tarafından, Kıbrıs Türk halkının sesi olmak ve bu sesi dünyaya duyurmak üzere kurulmuştur. Yayımlandığı ilk günden itibaren, birçok ilklere imza atan KIBRIS, okurlarımızın güvenini kazanmış ve tam 29 yıldır medyada lider gazete olma özelliğini korumuştur.

Okurlarının kendisine yüklediği sorumluluğun bilinciyle KIBRIS, "Doğru Ses, Doğru Söz, Doğru Haber" ilkelerinden hiç sapmadan yayınlarını sürdürmektedir. KIBRIS, yaşamakta olduğumuz çağın gereklerine uygun habercilik anlayışı benimsedi ve bunu her geçen gün geliştirdi. “Doğru Haber” ilkesini benimsedik çünkü gazetenin, doğrulardan şaşmadıkça halkın güvenini kazanacağı ve kalıcı olacağının bilincindeyiz.

29 yılı geride bırakırken, gazetemizin çıktığı günden beri tirajının tüm gazetelerin toplam tirajından fazla olması, halkın tercihini KIBRIS’tan yana kullanması, doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. KIBRIS Gazetesi, doğru haber vermeye devam ederken, insanlığa ve insanlık kültürüne daha yararlı olabilmek amacıyla haberlerinin eğitici olmasına da özen göstermektedir. KIBRIS’ın amacı; ülkedeki ekonomik, politik, kültürel ve psikolojik yükselişe daha fazla katkıda bulunmaktır.

Gazeteciliğin ruhu olan habercilikte, doğruluk yanında, haberlerin iyi, güzel, ahlaklı ve duygusal olmasına da özen gösterilmektedir. Özgürlüklerle çizilmiş sınırları, titizlikle korumaktayız. KIBRIS, toplumdaki tüm kesimlere hitap etmeyi hedef alan bağımsız bir gazetedir. Sınıf ayrımı yapmaksızın tüm kesimlerin sorunlarını sayfalarımıza taşımaktayız. KIBRIS, hiçbir siyasi görüşten yana değildir ama tüm görüşlere sayfalarında yer vermektedir.

KIBRIS’ın çoksesli demokrasinin gelişmesine yönelik katkıları yadsınamaz ve bu yöndeki hassasiyeti devam etmektedir. Daha güzel bir demokrasi için KIBRIS’ın çabaları sürecektir. Ülkemizin her bakımdan gelişmesi ve özellikle halkımızın refah düzeyinin yükseltilmesi için KIBRIS, devlet yöneticileri ve devlet kurumları üzerinde denetim mekanizması görevi üstlenmektedir ve buna devam edecektir. KIBRIS, devletimizin ve halkımızın mutlu geleceği için yansız ve sorumlu gazetecilik anlayışını sürdürmektedir.

29 yıldır ülke insanının dertlerinde, sıkıntılarında, sevinçlerinde hep halkımızın yanında olduk. KIBRIS, halkımızın sesi, soluğu, gözü, kulağıdır… Medyanın amiral gemisi olan KIBRIS, dev bir medya grubunun lokomotifidir. KIBRIS FM radyosu ile KIBRIS TV de grubumuzun organları olarak, yayınlarını haktan ve doğrudan yana, tarafsızlık ilkelerine sadık kalarak, vatandaşlarımızın güvenini kazanmıştır. Kuzey Kıbrıs’ta İngilizce dilde yayın yapan tek gazete olan CYPRUS TODAY, aynı zamanda KIBRIS’ın ardından en çok satılan ikinci gazetedir ve grubumuzun gurur kaynaklarından birisidir. KIBRIS’ın internet gazetesi de hızlı habercilik anlayışıyla en taze haberleri, fotoğraflar ve videolarla okurlarına anında sunmaktadır ve ülkenin en çok izlenen web sayfaları arasında yer almaktadır. Haberlerimiz sosyal medyada da önemli yer tutmakta ve gündem olmaktadır. KIBRIS TV’nin canlı yayınları da sosyal medya üzerinden halkımıza ulaşmaktadır.

Grubumuz, bünyesindeki gazeteleri bastığı modern baskı ünitesine sahiptir. Yine grubumuza ait GADEDA Dağıtım Şirketimiz, gazetelerimizi ülkemizin dört bir tarafına dağıtmakta, en erken zamanda okurlarımızın ayağına götürmektedir. KIBRIS Gazetesi’nin okurlarına sunduğu ekleri de büyük bir itinayla hazırlamaktayız. Yılladır yayımlanan ve artık bir medya klasiği haline gelen ekimiz “KIBRIS Ekran”, konsept eklere dönüşerek okurlarımıza önemli fikirler sunan “KIBRIS Pazar” ve aylık yaşam, moda, alışveriş rehberiniz “Nasıl Harcayalım” ekleri okurlarımıza önemli bir hizmettir.

Sekiz yıldan beridir ülke ekonomisinin nabzını tutan ve alanında tek olan “KIBRIS Ekonomi” ekimizle ilgili bir de müjde vermek istiyoruz. “KIBRIS Ekonomi”, yakında “ek” yaşamını noktalayıp, günlük gazete olarak bayilerdeki yerini alacaktır. “KIBRIS Ekonomi”nin, halımızın hem global hem de yerel anlamda iş dünyası ile özdeşleşmesine yardımcı olacağına ve yayınlarında yapacağı tespitler, sunacağı bilgiler ve önerilerle refah seviyemizin daha ileri düzeylere gelmesine katkı yapacağına inanıyoruz.  Yakında buna benzer birçok yeniliklerimiz olacak, yine halkımıza layık, ilkleri yaratacağız.

KIBRIS Gazetesi, bir gazeteden öte ülke tarihinin tanıklığıdır, hatta bir ülke tarihidir. Bu gazete ve medya grubumuz, Kuzey Kıbrıs’ın dünya üzerinde vatan olabilmesinin bir mücadelesidir. KIBRIS Medya Grubu, halkın artan güvenine ve takdirine mazhar olarak, bilinçli ve sorumlu yayın politikasının sonucu olarak zirveye erişmiştir. Yönetim Kurulu Başkanımız Asil Nadir’in ve Başkan Yardımcımız Nur Nadir’in öncülüğünde sizlere yine en iyiyi sunmaya devam edeceğiz. Nice 29 yaşlarda okurlarımızla olmak dileğiyle, bugüne kadar medya grubumuza hizmet veren herkese ve bizleri tercih eden halkımıza sonsuz teşekkür ederiz

YORUM EKLE