banner6

Cildinize bahar gelsin!

banner37

Cildinize bahar gelsin!
banner150 banner151 banner143

Kışın zorlu şartlarından çıkan cildiniz, kuru bölgeler, lekeler ve yorgun bir görünümden şikayetçi olabilir. Soğuk mevsimin cildinize kaybettirdiklerini geri kazandıracak ve cildinizi sıcak iklime sağlıkla parlayarak adapte edecek bir bakım rutini için 7 ipucunu keşfedin.

Sıfırdan başlayın


Özellikle havaların daha kirli olduğu kış aylarında cilt birçok zararlı dış etkene maruz kalır. Biriken toksinler, ödem ve iltihap sebebiyle de ciltte doku bozukluğu, akne veya beyaz noktalar gibi cilt problemleri görülebilir. Bu yüzden bahar rutininize cildinizi sıfırlayacak bir antioksidan adımıyla başlayın.

Derinlemesine arının


Kış mevsiminde yoğunlaşan çevre kirliliği, gözeneklerin daha çok tıkanmasına, dolayısıyla cildin yorulmasına ve eskimesine sebep olurken akne oluşumunu da tetikleyebilir. Derinlemesine temizleyici bir bakım kürünü evde düzenli uygulayarak ya da daha çabuk ve etkili bir sonuç için profesyonellerden yardım alarak cildinizi soğuk iklimin kalıntılarından arındırın.

Kuru dokudan kurtulun


Kuru cilt ve eşit olmayan bir doku kış mevsiminde ortaya çıkan en önemli şikayetlerden. Ciltte ortaya çıkan bu problemlerden kurtulmak ve bahara pürüzsüz bir ciltle başlamak için, bakım rutininizi cilde nazikçe eksfoliasyon yapan bir ürünle revize edin. Cildi yormadan ve hassaslaştırmadan doku eşitsizliğini giderecek olan bu adım, hem cildinizi arındırmaya yardımcı olacak hem de tazelenmenizi sağlayacak.

SPF oyununuzu güçlendirin


Yüzünü göstermeye daha istekli olan güneş ve uzayan gündüz saatleriyle birlikte, SPF oyununuzu kış mevsimine göre biraz daha güçlendirmeniz gerekli. Geniş spekturumlu ve yüksek faktörlü koruyucuların yanında makyaj bazı olarak da iyi işlev görebilecek destek ürünler hızlı sabah rutinlerinizde size yardımcı olabilir.

Lekeleri temizleyin


Eğer cilt lekelerinden şikayetçiyseniz, engelleyici bir rutine yoğunlaşmanın şimdi tam zamanı. Güneş ışığıyla birlikte artmaya daha meyilli hale gelen lekeler için yoğun düzenli güneş koruyucu kullanmanın yanında cilt rengi eşitleyici serumlardan ve glikolik asitli peeling ürünlerinden destek alabilirsiniz.

Cildinizi doyurun


Soğuk havalarla kuruyan ve matlaşan cildiniz için etkili çözümler alın. Cildinizi suya doyuracak profesyonel nem ve vitamin bakımlarının yanında, kullandığınız ürünler arasına ekleyeceğiniz enerji veren, aydınlatan formüllerle kışın gölgesini cildinizden sıyırın ve bahara taze, canlı ve dolgun bir ciltle başlangıç yapın.

Bakım ürünlerinizi yenileyin


Kış mevsiminde cildinizi şımartmak ve çevresel etkenlere karşı korumak için uyguladığınız bakım rutininizi baharla birlikte rafa kaldırın. Yoğun formüller yerine cildin ihtiyacını karşılayabilecek hafif yapılı nemlendiricilerle cildinize nefes aldırabilir, cilt temizleme yağlarından ve kremsi formüllerden uzaklaşıp daha ferah bir arındırıcı ritüele odaklanabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 10:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110