banner6

Dekorasyonda eski doku ve formlardan ilham alınız

banner37

Dekorasyonda eski doku ve formlardan ilham alınız
banner151 banner143

Vintage hikayelerden beslenen, eski doku ve formlardan ilham alan country stili günümüze uyarlanan farklı yorumlarıyla hala en sevilen stil olma konusunda iddiasını sürdürüyor ve yaşam alanlarında samimiyet ve davetkarlığın dozunu her daim yüksek tutmayı başarıyor. Peki bu tarz için evlerinizi nasıl dekore etmeliyiz…


 

Bitkiler: Kır çiçekleri, kurutulmuş dallar sık sık dekorasyonun bir parçası olabilir, bu detaylar country yaşamın doğal dokusuna gönderme yapar.

Aksesuarlar: El yapımı seramikler ya da eskitilmiş görünüme sahip aksesuarları masa, yan sehpa ve açık raf sistemlerinde sergileyerek etkiyi pekiştirebilirsiniz.

Tonlar: Country stilinde tonları olabildiğince birbirine yakın kullanmaya gayret edin. Kontrast renkler bu stilde hiç yok gibidir. Nötr ve pastel tonları tercih edin.

Mobilyalar: Mobilyaları kullanırken renklerinin birbirine yakın olmasına dikkat edin. Örneğin çam rengi bir masa kullanıyorsanız ona yakın meşe gibi ağaçlar ya da hasır mobilyalar; eğer beyaz patineli mobilyalar tercih ediyorsanız ona en yakın huş ağacını tercih edebilirsiniz.

Klasik country stili için uçuk pembe, kum beji, krema ve mint yeşili tonlarını tercih edebilirsiniz. Çiçek desenleri ve yapay/canlı çiçekler olmazsa olmazlardan ancak çok kalabalık olmamasına dikkat edin.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104