banner6

Enduroculardan nefes kesen tırmanma

banner37

Enduroculardan nefes kesen tırmanma
banner151 banner143


Ülkemizin en aktif kurumlarından olan Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu (KITMOK), takviminde bulunan Enduro, Supermoto, Motodrag ve Motokros şampiyonalarının yanı sıra takvimde olmayan özel bir yarışla sezona geçtiğimiz hafta sonu devam etti.


Sponsorun ve sporcuların özel talebi üzerine, Girne Çevre yolu üzerinde, Girne Amerikan Üniversitesi karşısındaki dağlık alanda hazırlanan kısa bir etapta Enduro Tırmanma yarışı yapıldı. Yaklaşık 1,1 kilometrelik kısa ama gerçekten zorlu etapta 13 yarışçı ter döktü.


12 sporcunun kros motorlarla yarıştığı yarışta bir birine çok yakın dereceler ortaya çıktı. Yaklaşık 1 saniye içerisinde 6 sporcu derece çıkarmayı başardı. motosikletlerin motor hacmine ve tecrübeye göre 4 sınıfa ayrılan yarışçılardan Doğay Erlant en iyi dereceyi elde etmeyi başardı. Ahmet Ömerağa, Yakup Çavuşgil, Yusuf Akınlar, Cemali Nehirli, Hasan Sezgin 1 saniye içerisinde dizildi.


Hal böyle olunca izleyenler de nefeslerini tutarak izlediler. Start noktasından hemen hemen tüm etabın izlenebildiği yarışta sıcak havaya rağmen seyirciler de ilgi gösterdi. Çeşitli sebeplerle kayıt olan bazı ATV sporcularının katılmadığı yarışta tek ATV sporcusu olarak mücadele eden Hüseyin Soygazi, güzel bir derece de çıkardığı yarışta birincilik kupasını aldı. MX1A’da Doğay Erlant, MX1B’de Yusuf Akınlar, MX2A’da Cemali Nehirli ve MX2B’de Mustafa Güçel birincilik kupası alan isimlerdi. Yarışın tek kadın sporcusu Neslihan Cantez de MX2B’de ikinci olmayı başardı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104