banner6

Enstrüman çalarak, hayatınızı mükemmelleştirin

banner37

Enstrüman çalarak,  hayatınızı mükemmelleştirin
banner150 banner151 banner143

   Öyle usta sanatçılar gibi çalamasanız bile en azından bir müzik aletini kullanabilmenin ne kadar eğlenceli olduğunu deneyin.

   İşte enstrüman çalmanın 10 mükemmel faydası:
 

1-Sosyalleşmek: Birçok insan güvensizlik ve öz güven eksikliği için psikologa gider, çoğu zaman ilaç tedavisine başlamadan önce genelde bir kaç aktivite yapması için liste verir. Bu listede yapılması istenilen en çok şey ise bir müzik aleti çalmak. İnsanlar müzik aletlerini çalmayı öğrenince bunu çevresiyle paylaşmaya başlar, bu sayede sosyalleşmiş olurlar.
2-Beyin gelişimi: Beyin gelişimi özellikle çocuklarda çok önemlidir. Çocukların küçük yaşlarda, yani yaklaşık 4 ile 6 yaşlar arasında piyano çalmayı öğrenmesi IQ seviyesini mükemmel bir şekilde etkiliyor. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
3-Duyguları ön plana çıkarmak: Biz insanlar çoğu zaman duygularımızı ifade ettiği için müzik dinlemeyi çok severiz. Peki duygularınızı kendiniz müzik yaparak ortaya çıkarmak istemez misiniz?
4-Hissetmek: Şarkı dinlediğimizde duygulanabiliriz, fakat o şarkıyı kendimiz müzikalleştirince birçok duyguyu aynı anda hissederiz. Müthiş bir duygudur.
5-Ortak bir dil kullanmak: Çeşit çeşit enstrüman vardır, ve enstrüman çalan insanlar birbirleri ile daha sıkı bir iletişimde olurlar. Çünkü aynı dili paylaşanlar birbirlerini kendilerine daha yakın hissederler.
6-Stresten uzak durmak: Kafamızı herhangi bir işle meşgul ettiğimizde beynimiz herhangi bir stres altına girmemiş olur, böylece stresten uzak bir yaşam sürebilirsiniz.
7-Huzur bulmak: O kadar huzur isteriz ki şu hayatta, bazen kaçıp gitmek gelir içimizden. Çalacağınız müzik aleti sizin çıkış yolunuz olur. Özellikle klasik müzik dinlemek beynin iki lobunun arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Bu örnekte bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
8-Çalışkan olmak: Eğer bir öğrenci iseniz enstrüman çalmanın derslerinize büyük bir katkısı olacağını belirtmek isterim. Çünkü öğrenme aşamasında iken belirli bir düzende çalışacağınız için beyniniz derslerinize de aynı adaptasyonu gerçekleştirecektir.
9-Yeni tarzlar öğrenmek: Müzik ile uğraşacaksanız eğer, diğer müzik kültürlerini de öğrenirsiniz. Müzik merakı, insanları yeni tarzlar öğrenmeye, müzik kulağını geliştirmeye çok yardımcı olur.
10-Odaklanmak: Herhangi bir müzik aletini öğrenmek odaklanma ve adaptasyon gerektirir. Siz ne kadar çok öğrenmek isterseniz bir o kadar da çok odaklanma yeteneğiniz gelişir.
  

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110