banner6

“Kadın öyküleri anlatıldıkça kadının gücü artıyor, varlığı kökleşiyor”

banner37

“Kadın öyküleri anlatıldıkça kadının gücü artıyor, varlığı kökleşiyor”
banner150 banner151 banner143

Aliye ÖZENCİ
Sosyal sorumluluk biliciyle hareket eden bir banka; Limasol Türk Kooperatif Bankası…
Amaç ve hedefleri arasında, “kadının kadına desek olabilmesi” de yer alıyor.
Banka, kadın dernekleri, SOS Çocuk Köyü anneleri ile farklı dönemlerde kadınları konu alan projeleri destekliyor.
82 yıllık tecrübesi ile tüm müşterilerine finansal olarak en iyi danışmanlığı ve en verimli desteği sağlayabilen bankanın, 262 personelinin 190’ı kadın; üst düzey yönetici kadın sayısı ise 21.
Limasol Türk Kooperatif Bankası Genel Müdür Yardımcısı Müzeyyen Öztürker, kadınlara özel avantajlı finansal ürünler çıkarmak ve kadın öykülerini desteklemek gibi devam eden projelerinin yanı sıra yeni projeler için de çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Bu yıl 8 Mart’ta başlayıp tüm ay boyunca projelerin devam edeceğini belirten Öztürker, Kıbrıs’ta kadın öykülerini farklı araçlarla kayıt altına alan ve farkındalığı artıran projeleri ödüllendirdiklerini kaydetti.
Öztürker, proje ve hedeflerini anlattı.

“Vizyonumuz; hem finansal hem de sosyal ve kültürel anlamda yanlarında olmak”
Limasol Türk Kooperatif Bankası Genel Müdür Yardımcısı Müzeyyen Öztürker, bankanın sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiğine vurgu yaparak, kadın derneklerinin yanı sıra SOS Çocuk Köyü anneleri ile farklı dönemlerde kadınları konu alan projeleri desteklediklerini anlattı.
Bankanın ‘Leymosun (Limasol) ve Kadınları’, ‘Tarihsel Süreçte Kıbrıslı Türk Kadını’, ‘Kıbrıs İşlemelerinden Lefkara Nakışı’ ile ‘Girişimci Kadınların Başarı Öyküleri -1’ adlı kitap projelerine de geçmiş yıllarda destek olduklarını belirten Öztürker, “Bu eserler, kalıcı hale gelmesi sağlanmıştır” dedi.
2022’de de farklı proje ve ürünlerle sadece 8 Mart’ta değil 365 gün kadının yanında olmayı planladıklarını ifade eden Öztürkeri konuşmasına şöyle devam etti:
“Kadın müşterilerimizin finansal alanda kullanabilecekleri özel bankacılık ürünleri üretirken, sosyal ve kültürel anlamda yanlarında olma vizyonumuzu da sürdürmekteyiz. Kadınlara özel finansal destek sağlamak adına avantajlı kredi hazırladık. 2021 yılında uygulamaya konulan Cep POS ürününü küçük ölçekli girişimci kadınların daha rahat kullanımı için ayrıca bir de destek hattı oluşturduk. Buradan bir kez daha ilgili telefon numarasını paylaşmak isterim: 0548 830 15 81”

Kadın Sığınma Evi
Öztürker, kadının kadına destek olabilmesine önem verdiklerinin altını çizerek bankanın kadın çalışanlarının 2 yıldır maddi /manevi Lefkoşa Türk Belediyesi Kadın Sığınma Evi’ndeki kadınların gücüne güç katmak için destek verdiklerini kaydetti. 
Öztürker, “Kadının, farklı zorluklarda olan kadınları görebilmesi, zorluğu paylaşması, birbirine destek olabilmesi çok anlamlı ve değerlidir. Bu bağlamda bankamızın kadın çalışanlarına ayrıca teşekkür ederim” dedi.

“Öykün varsa sen de varsın. Öykünle varsın”
Öztürker, sosyal ve kültürel anlamda kadınların yanında olma vizyonu ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kıbrıs’ta kadın öykülerini farklı araçlar ile kayıt altına alan projeleri, her platformda farkındalığı artırmak amaçlı duyurduklarını söyledi.
Banka olarak “Öykünle Varsın” projesinin devamlılığını sağlayacaklarını belirten Öztürker, Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın genç yönetmenlerden Gülşen Erçin Vaiz’in Womaning Stories adlı kadın biyografilerinden oluşan çalışmasını, Bellapais Inner Wheel Kulübü’nün Kıbrıs’ın Türk Öncü Kadınları kitabının projesini, Kadın Öyküleri Derneği’nin hazırladığı farklı meslek gruplarına mensup Kıbrıslı Kadınların Hayatları belgeseli çalışmalarını onurlandırarak teşekkür ettiklerini kaydetti.
Öztürker, “Geçmişten geleceğe kadınların öykülerini kayıt altına alarak geleceğe not düşüldü. Bu sebeple onlara geleceğe bıraktıkları bu kalıcı eserlerden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Her bir öykünün kelebek etkisi yaratacağını ve birçok farklı kadının hayatında etkin/köklü değişimlerin gerçekleşmesini sağlayacağına inanıyoruz. Kadın öyküleri anlatıldıkça kadının gücü artıyor, varlığı kökleşiyor” dedi.

Yeni projeler
Limasol Türk Kooperatif Bankası olarak kadınlara özel avantajlı finansal ürünler çıkarmak ve kadın öykülerini desteklemek gibi devam eden projelerin olduğunu belirten Öztürker, yeni projeler için de çalışmaya başladıklarını söyledi.
Özellikle girişimci kadınların faydalanabileceği seminer ve eğitim programları hazırladıklarını dile getiren Öztürker; “Finansal erişim, finansal okur yazarlık gibi iş hayatlarında onlara destek olacak bilgileri uzman kadromuzun sosyal sorumluluk bilinci ile yapacağı eğitimlerle girişimci kadınlara aktarmak ve gelişimlerini sağlamayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Projeler arasında, teknolojinin kadının hayatında etkin bir şekilde yer almasına yardımcı olabilecek çalışmanın da yer aldığını belirten Öztürker, anlatmaya devam etti:
“Limasol Türk Kooperatif Bankası tüm müşterilerine en iyi hizmeti sağlamak için son teknolojiyi takip ediyor, çalışanlarımızla sürekli farklı etkin eğitim programlarına katılıyoruz. Tüm ürünlerimizi daha yakından takip etmek isteyenler bankamızı sosyal medyadan takip edebilirler, sorularını bize oradan ulaştırabilirler.
Amacımız pandemi koşullarının ve etkilerinin devam ettiği, finansal dalgalanmaların yaşandığı bu süreçte tüm müşterilerimizin yanında olmak ve 82 yıllık tecrübemiz ile tüm müşterilerimize finansal olarak en iyi danışmanlığı verip en verimli desteği sağlayabilmektir”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110