Maydanoz suyu, cildi canlandırıyor

banner37

banner87
Maydanoz suyu, cildi canlandırıyor
banner90
banner8

   Yiyecekler ve içeceklerde sıklıkla kullanılan maydanoz, hem cilde hem de vücuda çok yararlı.

   Yoğun aroması sayesinde gerek yemeklere lezzet vermesi açısından ilave ettiğimiz, gerekse çiğ olarak tükettiğimiz maydanoz, cilt sağlığını olumlu yönde etkileyen yeşillikler arasında yer alıyor.

   C vitamini sayesinde ciltteki ince çizgiler ve kırışıkları azaltmakta etkili olan maydanoz, hücrelerin yenilenmesini sağlayarak ciltte kusursuz ve canlı görünüm sağlıyor.

   Yapılan bir araştırmada maydanoz suyunda çinko oranı oldukça yüksek çıktığından uzmanlar, cildin kan akışını hızlandırarak hem göz altı morluklarını gidermede hem de sivilceleri yok etmede rahatça kullanabileceğini belirtiyor.

  

Maydanoz suyunun cilde faydaları neler?

banner134
   Maydanozdaki C vitamini ciltte görülen ince çizgiler, kırışıklıklar ve izlerin onarılmasında etkilidir. Ciltteki kolajen üretimini artıran maydanoz suyu içindeki etken maddeler hücre yenilenmesini ve onarımını destekler.

   Maydanoz suyu cilde faydaları en yüksek olan sebze sularından biri olarak hem kür olarak içilebilir hem de maydanoz maskesi yapımında kullanılır.

   Sabahları maydanoz suyunu cildinize maske gibi sürerek 15 dakika bekletebilirsiniz.

   Maydanoz suyu beta karoten ve A vitamini içeriği ile ciltteki elastikiyeti artırır. Cildinizde yaralar varsa iyileşme sürecini hızlandırır.

   Maydanoz suyunu göz çevresindeki morluklara karşı da deneyebilirsiniz. Ayrıca yorgunluğa bağlı göz etrafı şişkinliğine de iyi gelir. Yüksek miktarda klorofil ve K vitamini içeren maydanoz suyuna 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyip göz çevresine sürebilirsiniz. Ya da makyaj pamuğuna maydanoz suyu sürüp göz etrafına haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

  Kronik hastalığınız, ilaç kullanımınız veya alerji durumlarında, herhangi bir yan etkiye karşı uzmana danışmadan denemeyin.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75