“Rap müzik yapmak hayalimdi, gerçek oldu”

banner37

Mehmet Fatih Yapar, lise yıllarında tutkuyla dinlediği rap müziğine gönül verdi… Kendini bu alanda geliştiren Yapar, önce ‘Şarap’ albümünü ardından da ‘Onlar Gitsin’ adlı tek şarkısını beğeniye sundu

banner87
“Rap müzik yapmak  hayalimdi, gerçek oldu”
banner90
banner8

   Rap müzik sanatçısı Mehmet Fatih Yapar… Sahne adıyla ‘Blood’…

   Ailesiyle birlikte 12 yıl önce Kıbrıs’a yerleşti ve yeni bir hayata başladı. Bugün 21 yaşında olan Yapar, Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi.

   Akademik eğitimini tamamladıktan sonra, mesleğini icra etmek isteyen Yapar, rap müzik türünde de kendisini geliştirmeyi hedefliyor.

   Müziğe olan tutkusu 6 yıl önce yani lise yıllarında başladı. Birkaç arkadaşıyla birlikte dinlediği müzikleri, kendilerinin de yapabileceğini fark ettikten sonra bir grup kurdu.

   “North Side” adıyla müzik üreten grup, başarılı işlere imza atarak, rap müzik türünün ülkemizde tanınmasına vesile oldu.

   Mehmet Fatih Yapar ise rap müzik türüne karşı önyargıların kırılmasını dileyerek, daha özgür ve barışın hakim olduğu bir dünyada düşlediğini ifade ediyor.

   Geride bıraktığımız aylarda ‘Şarap’ albümü ve ‘Onlar Gitsin’ adlı single çalışmasını dinleyiciyle buluşturan Yapar, müziğe başlama hikayesini anlattı…

 “Bütün odağım müzik…”

   Rap müzik türüyle 6 yıldır yakından ilgilenen Yapar, “Müzik benim için aslında etrafımda olan her şeyi idrak ettiğim, bütün evren içinde, ortak nokta” dedi.

   Yapar, hikayesini şöyle anlattı:

   “Lise zamanlarında daha popüler bir tür değilken birkaç arkadaşımla rap müziğini tutkuyla dinliyorduk. Zaman içerisinde bu müzik türüyle kendimizi ifade etmeye başladık ve üretmeye karar verdik.

   Rap müziğini birlikte keşfettiğim ve bugün birlikte çalışmaya devam ettiğim arkadaşım Yankı (Kerem Yağmur) ve bu alana ilgi duyan birkaç arkadaşımızla North Side adlı grubumuzu kurduk.

   Yedi kişiden oluşan ekip arkadaşlarımla, hayallerimizin için güzel adımlar atmaya başladık”.

   Bugüne kadar birçok amatör işe imza attığını belirten Yapar, “En kayda değer işim yaklaşık 1 ay önce çıkan ‘Şarap’ ve ‘Onlar Gitsin’ adlı single’ımdır. En kayda değer işlerim olmasının nedeni ise, Negro (Ahmet Karagözlü) ile profesyonel anlamda çalışmamızdı” diyerek Karagözlü’ye teşekkürlerini iletti.

   Müzik dışında lise yıllarında tiyatroyla da ilgilendiğini söyleyen Yapar, okulun tiyatro kulübünün sahneye koyduğu ‘Otogargara’, ‘Keşanlı Ali Destanı’ ve ‘Deliler’ oyunlarında rol aldı.

   Tiyatroyla ilgilenmesine rağmen Yapar’ın gönlünde, okuduğu bölüm ve rap müziği yatıyor.

   Şu an bütün odağının müzik olduğunu belirten Yapar, “İlerleyen yıllarda kendimi ailem North Side ile müziğimizi zirveye taşımış olarak görüyorum. Bize karşı olan bütün önyargıları atlattığımızı ve daha özgür ve barışın hakim olduğu bir dünyada görüyorum. Ve bunu umuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 09:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan Gözler
İhsan Gözler - 2 hafta Önce

Başarılarının devamını diliyorum.Onlar gitsin benim favori şarkım dinlemeyenlerin muhakkak dinlemesi gerekiyo.BLOOD????????????

SIRADAKİ HABER

banner75