banner6

Uzun bir aranın ardından ilk Offroad yarışı yapıldı

banner37

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği’nde (KKORD) 3 senenin ardından yeniden başkan olan Hakan Kofalı ve yönetimi, kolları sıvadı ve Offroad Rally Sprint yarışını geçtiğimiz hafta sonu Alagadi’de gerçekleştirdi

Uzun bir aranın ardından ilk Offroad yarışı yapıldı
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZKKORD’nin eski başkanlarından olan ve görevi devrettikten 3 sene sonra yeniden başkanlığa talip olan Hakan Kofalı, Mart ayında yapılan genel kurulla görevi yeniden devralmıştı.


Pandemiden hemen önce Alagadi’de yapılan Offroad Rally Sprint yarışının üzerinden 2 sene geçtikten sonra ilk Offroad Rally Sprint yarışı yine Alagadi’de geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.


Sezonun ilk yarışına Baştaşlar-Sun Valley sponsor oldu ve 14.Esentepe Zerdali Festivali etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz pazar günü keyifli bir yarış yapıldı.


Kyrenia Offroad Derneği’nin de desteklediği yarışa 16 ekip kayıt yaptırdı fakat çeşitli sebeplerle 11 ekip start alabildi. Alagadi’nin karşısındaki dağlık bölgeden başlayan yaklaşık 7 kilometrelik etap, anayolu köprü altından Alagadi’ye geçerek devam etti.


Deniz kenarına kadar arazi yolundan giden ve geriye dönen etap, meşhur Alagadi Offroad parkuru olan kısımda bitti. Ekipler etabı biri deneme olmak üzere üçer kez geçtiler. Halil Erdoğuş-Mustafa Tosun ikilisi deneme etabında mekanik arıza yaşayıp finiş göremedi.


Geriye kalan 10 ekip kıyasıya yarıştı. Uzun bir aranın ardından direksiyon başına geçen ve co-pilotunun rahatsızlığı nedeniyle ilk kez yarıştığı, Ahmet Gürün ile birlikte Ahmet Baştaş, 7 dakika 23,163 saniyelik derece elde etti ve tek sürüşle günün en iyi derecesine imza atmayı başardı. Geçtiğimiz yıllarda da bu yarışlara güneyden gelerek katılan, Spyros Drolisiotis-Antonis Marasinos ikilisi, Jeep Cherokee araçlarıyla, yaklaşık 2 saniye farkla ikinci oldular.


Mitsubishi Pajero araçlarıyla Göksel Macila-Edim Macila ikilisi ise sadece 0,2 saniye farkla üçüncü oldu. Argun Çağıl-İrfan Topcu ikilisi ikinci haklarında derecelerini geliştirdiler fakat podyumu kaçıran ekip oldu.


Son etapta finiş göremeyen Niyazi Bedel-Hasan Bedel ikilisi beşinci olurken, güneyden yarışa katılan 3 ekipten biri olan Andreas Andreou-Alexis Tsouralas ikilisi altıncı oldu.

  Yarışın tek kadın sporcusu Seda Erpak ile yarışan Hasan Reyhan yedinci olurken, Seda Erpak kupa ile ödüllendirildi.


Sander Kahveciler-Eser Sulo ikilisi sekizinci, Spyors Spyrou-Chrios Savva ikilisi dokuzuncu ve T1 sınıfında yarışan Orhun Mevlit-Serkan Kuzhan ikilisi onuncu oldu. Mevlit-Kuzhan ikilisi T1 birincilik kupasını almaya hak kazandı. Uzun bir aranın ardından yapılan ve özlenen bu yarış için Kofalı, “Önümüzdeki yarışlarda daha fazla katılımla, daha güzel organizasyonlar yapacağız” dedi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104