banner6

Vücudunuzun kötü görünmesine neden olan parçalar

banner37

Vücudunuzun kötü görünmesine neden olan parçalar
banner150 banner151 banner143

Kıyafetlerimiz bizi olduğumuzdan uzun ve ince gösterebiliyor. Doğru kıyafet parçaları ile istenilen görünüm elde edilebiliyor. Fakat proporsiyona uygun giyinmemek zarif vücut hatlarınızın olduğundan çok daha kaba gözükmesine neden oluyor. En ince ve uzun vücutlu kadınların bile bu parçaları tercih etmemeleri gerekiyor.

Kadınların çoğu ince ve uzun görünmek istiyor. Doğru parçalar ile bu görünümü kolayca elde edebiliyorlar. Kendi vücudunuzu tanımak giyinirken önemli adımların en başında yer alıyor. Midi boy giymek gibi hatalar bacak boyunuzu olduğundan çok daha kısa gösteriyor. Bazı parçalardan uzak durarak vücudunuza uygun bir gardırop oluşturabilirsiniz.

Dizde biten etekler

Etek ve elbise boyları vücut şeklinizi oldukça etkilemektedir. Midi boy ve dizin üzerinde biten çan etekler bacak boyunuzun oldukça kısa gözükmesine sebep olacaktır. Bunlar yerine ya uzun ya da daha kısa parçalar seçebilirsiniz.

 

Pileli etek ve elbiseler

Pileli etek ve elbiseler kişiyi fazlasıyla kilolu ve kısa göstermektedir. Bu yüzden pile içeren etek ve elbiselerden uzak durmalısınız.

 

Düşük bel

Düşük bel son zamanlarda moda olsa da ne kadar ince ve uzun olunsa da vücut proporsiyonunu yanlış göstermektedir. Üst bedenin alt bedene göre fazlasıyla uzun gözükmesine neden olan düşük beller bacaklarınızı kısa gösterecek basenlerinizin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Düşük bel yerine yüksek bel etek veya pantolonları tercih edebilirsiniz.

 

Fırfırlı parçalar

Fırfırlı parçalar belinizin ve kalçanızın daha kalın gözükmesine neden olmaktadır. Daha ince gözükmez istiyorsanız fırfırlı bluzlerden ve elbiselerden uzak durmanız gerekmektedir.

 

A şekilli elbiseler ve etekler

A kesim vücut proporsiyonuna uygun bir kesim değildir. Bu elbiseler çok daha kilolu gözükmenize neden olmaktadır.

 

Kapri pantolonlar

Yazın yaklaşmasıyla birlikte kapri pantolonlara gösterilen ilgi artmaya başladı. Kapri pantolonlar giyilmemesi gereken parçalar arasında yer alıyor. Ara boyda biten kapri pantolonlar bacaklarınızın daha kısa ve kalın gözükmesine sebep oluyor.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110