Zaroğlu Genel Başkanlığa yeşil ışık yaktı

banner37

Kıbrıs Tv’de Arzu Karakoç’un Güne Dair programına konuk olan Bertan Zaroğlu, Yeniden Doğuş Partisi kurultayında Genel Başkanlık için aday olabileceğini açıkladı

Zaroğlu Genel Başkanlığa yeşil ışık yaktı
banner90
banner99

Yeniden Doğuş Partisi Lefkoşa milletvekili ve parti Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, Kıbrıs tv ekranlarında Arzu Karakoç’un sunduğu Güne Dair programına konuk olarak ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Zaroğlu, ülkenin içinde bulunduğu pandemi koşullarında Başbakan Ersan Saner’in erken seçim çağrısını doğru bulmadığını ifade ederek “Erken seçime belki de en hazır parti biziz” diyerek “Ancak ülkede henüz yapılması gerekenler varken, bütçe görüşmeleri tamamlanmamışken, erkenin de erkeni bir seçim ülke adına doğru adım olmayacaktır” şeklinde konuştu.

“YAŞANANLARI ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM”

Hükümeti kurma çalışmalarının sürdüğü dönemlerde elini taşın altına koymaktan kaçan, korkan, mevcut pandemi sürecinde ekonomik sıkıntıların üstesinden gelemeyeceğini düşünenlerin, bugün erken seçim çağrısı yaptığını kaydeden Zaroğlu, bu durumu anlamakta güçlük geçtiğini ifade etti.

banner134
“YDP BİR DAVA PARTİSİDİR”

Yeniden Doğuş Partisi’nin düzenleyeceği kurultayda Genel Başkanlık için adının geçtiği yönündeki soruya Bertan Zaroğlu şu şekilde cevap verdi;

“Yeniden Doğuş Partisi’nde kimin genel başkan olacağının çok bir önemi yok. YDP bir dava partisidir. Bizdeki kardeşlik hukukunun da diğer partilerde olduğu yönünde inancım zayıf. Bizler, arkadaşlarımızla oturup bir değerlendirme yapacağız.

“ADAYLIĞIM MÜMKÜN OLABİLİR”

Demokrasinin gereği neyse yapacağız. Şahsımın adaylık noktasında şayet böyle bir talep sesi yükselirse adaylığım mümkün olabilir. Ancak bunun kararını henüz vermiş değilim….”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75