1 haziran’da deniz ve hava ulaşımı ‘KKTC yurttaşları’na açılacak

banner37

1 haziran’da deniz ve hava ulaşımı ‘KKTC yurttaşları’na açılacak
banner90
banner99

Başbakan Yardımcısı Özersay, “karantina şartıyla” 1 Haziran’dan sonra deniz ve hava ulaşımının “olağan ikametgahı adanın kuzeyi” olan “KKTC yurttaşları”na açılacağını söyledi.

"GEÇİŞLERİN YENİDEN BAŞLAMASI TARAFTARIYIZ AMA TOPLUMUN SAĞLIĞI PAHASINA DEĞİL"

Özersay, "İki taraf arasında geçişlerin yeniden başlamasına taraftarız ama toplumun sağlığı pahasına değil. Kimse kapılar iyi ki kapandı diyecek durumda değil. Bugün TL ile döviz arasındaki farka baktığımızda kim açılmasını istemez ki. Biz kapıların açılmasına toplumun sağlığını riske atmadan açma taraftarıyız.  Biz de Kıbrıs Rum tarafı da şu anda kapıları açma noktasında değil." dedi.

banner134
"PİLE'YLE İLGİLİ KARARIMIZDAN MUTLU DEĞİLİM AMA MECBURUZ"

Pile'yle ilgili kararlarından mutlu olmadıklarını ifade eden Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Pile'de dileyenin Rum tarafına gidebildiğini dikkate alarak halk sağlığı uzmanlarının uyarısıyla kuzeye geçmeleri halinde karantina koşulu koyduklarını belirtti. Bu karardan huzursuz olduklarını ifade eden Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu'nda bugün bu konuyu da ele aldıklarını ancak durumun sıkıntılı olmaya devam ettiğini söyledi.

Özersay, Pile konusunda hükümet olarak mecbur oldukları için bu kararı aldıklarını, kararın belli bir bakan veya parti tarafından değil, hükümetin bütünü tarafından alındığını vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75