banner6

1 kadın darp edildi 2 erkek bıçaklandı

banner37

Gazimağusa Glapsides Plajı’nda gece yarısı çıkan kavga kanlı bitti

1 kadın darp edildi 2 erkek bıçaklandı
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da Glapsides Plajı’nda çıkan kavga kanlı bitti. Polis, meseleyle ilgili tutukladığı Berk Durmuş ve Doğukan Ali Akagündüz aleyhine mahkemeden 6’şar gün tutukluluk emri temin etti.

   Kavgada, Berk Durmuş, E.D. isimli kadının yüzüne yumruk atarak saçlarından tutup yerde sürükledi. Doğukan Ali Akagündüz de kavgayı ayırmaya çalışan Z.İ. ve Ş.Z’yi, kanunsuz olarak tasarruf ettiği, muhtemelen bıçak olan kesici bir aletle yaralayıp hastanelik etti.

   Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Z.İ. ameliyat edilerek müşahede altına alınırken, Ş.Z, tedavi edilip taburcu edildi.

   Meseleyle ilgili tutuklanan Berk Durmuş ve Doğukan Ali Akagündüz, dün, tahkikat maksatlı tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine 6’şar gün tutukluluk emri temin edildi.

Tahkikat bitmedi, süreye ihtiyaç var

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Hakan Özçürümez, meseleyle ilgili olguları aktardı.

   Tanık polis Hakan Özçürümez, zanlıların, 19 Mayıs’ta, saat 02.00’de, Gazimağusa Glapsides Plajı’nda, umumi bir yer olan asfalt yol içerisinde meydana gelen yaralama, kanunsuz bıçak taşıma ve ciddi darp suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Hakan Özçürümez, zanlı Berk Durmuş’un E.D. ile aralarında çıkan tartışma neticesinde, adı edilenin yüzüne yumruk atıp saçlarından tutup yerde sürükleyerek ciddi şekilde darp ettiği sırada, zanlı Doğukan Ali Akagündüz’ün, orada bulunan ve araya girmeye çalışan Z.İ. ve Ş.Z’yi muhtemelen bıçak olan kesici bir aletle yaraladığını anlattı.

   Hakan Özçürümez, bahse konu bıçağı zanlıların ikamet ettiği yurdun ön bahçesinde atıl vaziyette bulup emare zapt ettiğini ve incelemeye gönderdiğini kaydetti.

   Özçürümez, Akagündüz’ün konu aletle Z.İ.’yi yaralayarak,  vücudunun sol orta karın boşluğundan 3 santimlik derin kesi, sağ kalça ve sağ kalçanın alt kısmından 2’şer santimlik kesi oluşmasına sebebiyet verdiğini anlattı.

   Özçürümez, Akagündüz’ün aynı aletle, Ş.Z.’yi de sağ ön kolundan ve sağ bacak cilt altından yaraladığını ifade etti.

   Henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayamadığını, alınacak ifadelerin, incelenecek kamera kayıtlarının bulunduğunu belirten tanık polis, mahkemeden, zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların 6’şar gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104