banner6

1. Kısa Öykü Yarışması ‘Kıbrıs Efsaneleri’ konusuyla düzenleniyor

banner37

1. Kısa Öykü Yarışması ‘Kıbrıs Efsaneleri’ konusuyla düzenleniyor
banner8

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Telsim iş birliğinde, ortaokullar ve liseler arası “Kısa Öykü Yarışması”nın ikincisi düzenleniyor.

Yarışmayla, ülkenin geleceği çocukların ve gençlerin; okuyan, yazan, sorgulayan, araştıran, düşünen bireyler olarak yetişmesine katkı koymak, onlara edebiyatı sevdirmek, geleceğin yazarlarına fırsat vermek ve onları teşvik etmek amaçlanıyor.

banner134

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, 2’ncisi düzenlenecek Kısa Öykü Yarışması’nın konusu “Kıbrıs Efsaneleri” olarak belirlendi.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 MART 2022

Son başvuru tarihi 31 Mart 2022 olan yarışmanın ödül töreninin ise Mayıs 2022’de yapılması planlanıyor.

Yarışmaya başvuracak öğrenciler, https://www.kktctelsim.com/telsim-kısa-öykü-yarışması internet linkinden, Kısa Öykü Yarışması şartnamesi ve başvuru formuna ulaşabiliyor.

AMCAOĞLU

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Telsim ile birçok alanda iş birlikleri olduğunu belirterek, bakanlık olarak çocukların yazma becerilerinin geliştirilmesi ve düşüncelerini yazarak ifade edebilmeleri adına çeşitli çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

Öğrencilerin aldıkları eğitim yanında bu tür etkinliklerle de kendilerini geliştirme fırsatı yaratıldığına dikkat çeken Amcaoğlu, bunun devamını içtenlikle arzuladığını belirtti.

Bakan Amcaoğlu, çocukların eğitimine, gelişimine ciddi katkı koyduğuna inandığı bu tür etkinliklerin düzenlenmesine vesile olan Telsim ailesine teşekkür etti.

TANPINAR

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da, gençlerin yaratıcılığını geliştirirken, kültürün unutulmaması adına da çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Telsim’in gençlerin sosyal gelişimlerini desteklemeyi hedef olarak belirlediğini ifade eden Tanpınar, “Kısa öykü yarışmalarıyla, kültürümüzün unutulmaması adına, gençlerimizin Kıbrıs efsanelerini öyküleştirip, dijital ortamda kültürel bir arşiv yaratmalarını hedefliyoruz” dedi.

Geçen yıl ilki düzenlenen Kısa Öykü Yarışması’nın yoğun bir katılımla gerçekleştiğini kaydeden Fevzi Tanpınar, gençlerden çok değerli kısa öykülerin ellerine ulaştığını belirtti.

Tanpınar, bu yıl Kısa Öykü Yarışması’nı ikinci kez, “Kıbrıs Efsaneleri” konusuyla düzenlemekten heyecan duyduklarını ifade etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104