1 litrelik kola için cezaevine gitti

banner37

Hırsızlık amacıyla aynı gün içerisine aynı eve iki kez giren Recep Gergin’in aleyhindeki soruşturma tamamlandı

1 litrelik kola için cezaevine gitti
banner90
banner99

   Gazimağusa’da aynı gün içerisinde aynı eve iki kez hırsızlık amacıyla giren ve çalacak bir şey bulamayınca 1 litrelik bir şişe kola alarak evden çıkan Recep Gergin, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Çebi, zanlının 22 Haziran 2020 tarihinde saat 11.30 raddelerinde T. G.’ye ait ikametgâhın yatak odası penceresinden içeri girdiğini, bir şey almadan aynı yerden geri çıktığını belirtti. Aynı günün devamında ise saat 04.00 sıralarında zanlının ikinci kez aynı eve girdiğini ve 1 litrelik kola çaldığını kaydeden Çebi, meseleyle ilgili soruşturmasını tamamladığını söyleyerek, zanlının yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilmesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlının davasında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla ve her hâlükârda 45 günü geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi. (MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75