1 Mayıs'ı mangal başında kutladılar

banner37

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da piknik alanları dolup taştı

1 Mayıs'ı mangal  başında kutladılar
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

   1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

banner134

   Her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok vatandaş 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nı piknik alanlarında mangal başında kutladı.

   Bu yıl ülkedeki tüm süpermarket ve küçük marketlerin tam gün kapalı olacağının açıklanması vatandaşları günler öncesinden alışverişe yönlendirdi. Piknik için gerekli malzemeleri bir gün öncesinden tedarik eden vatandaşlar, yer bulmak amacıyla dün günün erken saatlerinden itibaren piknik alanlarına akın etti.

   Piknik alanına gidemeyen vatandaşlar ise mangal keyfini evde çıkarmayı tercih etti.

   Öte yandan 1 Mayıs nedeniyle ülkedeki akaryakıt istasyonlarının da kapalı olması vatandaşları bir gün öncesinden akaryakıt istasyonlarına yönlendirdi.

Piknik alanları doldu taştı

   Piknik denilince ilk akla gelen yerlerin arasında olan Taşkent Piknik Alanı ile Boğaz Piknik Alanı’nda dün deyim yerindeyse adım atacak yer kalmadı.

   Piknikçiler, bir yandan mangalları yakıp kebaplarını pişirirken, diğer yandan dostları veya akrabalarıyla birlikte güzel bir vakit geçirdi.

   Ayrıca büyükler mangal için yemekleri hazırlarken farklı yaşlardaki çocuklar da çeşitli oyunlar oynayıp gönüllerince eğlendi.

   Demokrat Parti ile bazı işletmeler ise 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı üye ve çalışanlarıyla birlikte piknik yaparak kutladı.

   Piknik alanlarının kalabalık olmasını fırsat bilen seyyar satıcılar da açtıkları stantlarda kısa günün kârını çıkarırken, stantlarda satışı yapılan dondurma, yemiş ve oyuncaklar da çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü.

   Bu arada aniden gelen sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar ağaçların altında yağmurdan korunmaya çalıştı.

   Taşkent Piknik Alanı’nda, engelliler için ayrılan özel alanlara park edilmesi nedeniyle bazı engelli kişiler kendi araçlarını park edecek yer bulamadı. Yetkililer, söz konusu araçların çekilmesi için megafon aracılığıyla uyarı yaptı.

   Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği (KTOÖD) Başkanı Günay Kibrit ise engelliler için ayrılan park yerlerine park eden vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75