'1 Mayısta hiçbir iş yerine açıktır diye ceza kesilmedi'

banner37

UBP milletvekili Hamza Ersan Saner de Genel Kurulda söz aldı. Saner: 1 Mayısta hiçbir iş yerine açıktır diye ceza kesilmedi… Kayıt dışı işçi çalıştıran yerlere ceza kesildi.

banner87
'1 Mayısta hiçbir iş yerine açıktır diye ceza kesilmedi'
banner90
banner99

Saner,” Birden fazla sendikanın olduğu yerde Toplu İş Sözleşmesi yapılacaksa sendikalar için sandık kurulacak ve sandıktan çıkacak sendika Toplu İş Sözleşmesi imza atacak” dedi, DAÜ’deki duruma işaret etti.
Saner, 1 Mayıs konusunda da konuşarak, “Sayın Bakan bizim konuşmalarımızdan sonra yasayı ön plana çıkardı. Algı ‘sanki iş yerleri kapatılmadı da ceza yazıldı’ diye. Ama bu yanlış” şeklinde konuştu. 
Hiçbir işçinin o gün çalışmasını kendisinin de istemediğini kaydeden Saner, “Yasaya göre, o gün işçi çalıştırılmayacaksa da ücreti tam ödenir. Çalıştıracaksanız bire iki ödeme yaparsınız” dedi.
Bakan Çeler’in bu konudaki açıklamalarını Meclis kürsüsünden okuyan Saner, açıklamaları “vatandaşı tehdit” diye niteledi.
 “1 Mayıs’ta hiçbir iş yerine açıktır diye ceza kesilmedi” diyen Saner, açık olan iş yerlerine değil, kayıt dışı işçi çalıştıran yerlere ceza kesildiğini belirterek, “25 Nisan’da gitseniz, 30 Nisan’da gitseniz ceza kesemez miydiniz? İşçiler işveren nedeniyle kayıt dışına düşer. 1 Mayıs’ta kesilen cezalarda işçi cezalandırdı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108