banner6

1 odacı ve 3 personel istiyorlar

banner37

11 gündür eylemde olan KTAMS, Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde süresiz grev başlattı

1 odacı ve 3 personel istiyorlar
banner8

Elmas TOKAY

banner134

Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’ndeki personel eksikliği nedeniyle bir süredir eylemde olan Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), sorunun giderilmemesi nedeniyle dün süresiz grev başlattı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde grev başlatmalarının üzerinden 11 gün geçmesine rağmen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın konuya duyarsızlığının devam ettiğini belirtti.

Grev, halka daha iyi hizmet için

Girne Sosyal Sigortalar Dairesi önünde dün basına açıklamada bulunan KTAMS Başkanı Kaptan, başlattıkları grevin ne maaş, ne özlük hakları, ne de başka bir hak için değil, halka daha iyi hizmet verebilmek için yapıldığını vurguladı. Kaptan, konuya duyarsız kalan UBP-DP azınlık hükümetinin halka hizmet götürmek gibi bir düşüncesi olmadığını savundu.

Hükümetin, konuya duyarlı davranmasını ve sorunun en kısa sürede çözülmesini dileyen Kaptan, Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’ne 1 odacı ve en az 3 personel alınmadığı sürece, başlattıkları süresiz grevin devam edeceğini vurguladı.

Bina dökülüyor

Kaptan, Sosyal Sigortalar Dairesi yanında, Vergi, Sosyal Hizmetler ve Çalışma Daireleri’nin de yer aldığı 7 yıllık binanın, her sağanak yağışta su aldığını, asansörlerinin çalışmadığını, bahçedeki kalkan parkelerinin tehlike saçtığını söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner’in konuya duyarlı davranarak, personel eksikliği yanında binayla ilgili fiziki sorunları da bir an önce gidermesini istedi.

Bugüne kadar yaptıkları eylemlere tam destek veren Sosyal Sigortalar Dairesi personeline de birlik ve beraberlikleri için teşekkür eden Kaptan, süresiz grevin, sorunlar giderilinceye kadar devam edeceğini kaydetti.

Süreçte neler yaşandı?

KTAMS, geçtiğimiz yıl kasım ayında, personel eksikliği nedeniyle Sosyal Sigortalar Dairesi’nde grev başlatmış, bu süreçte sendika ile bakanlık arasında sağlanan mutabakatla daireye üç personel görevlendirilmişti.

Söz konusu 3 personelden biri görev yerine hiç gelmemiş, diğer ikisi ise, Bakan Saner’in talimatıyla 29 Aralık’tan sonra Milli Arşiv Dairesi’ndeki eski görev yerlerine gönderilmişti.

Ardından da KTAMS, Sosyal Sigortalar Dairesi’ne gerekeli görevlendirmenin yapılması için 4 Ocak ve 20 Ocak’ta iki grev daha yapmış, geçtiğimiz pazartesi günü Başbakanlık önünde eylem gerçekleştirmiş ve o günden bu yana da dairede grev uygulamıştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104