1 saatte 2 ilçede mahkemeye çıktı

banner37

Güzelyurt’ta 7 Temmuz’da polisin yaptığı trafik denetimi sırasında tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan Mehmet Enginol’un 6 Temmuz’da da Lefkoşa’daki bir marketten alkollü içki çaldığı tespit edildi

1 saatte 2 ilçede  mahkemeye çıktı
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ – Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta 7 Temmuz’da polisin yaptığı trafik denetimi sırasında tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan Mehmet Enginol’un 6 Temmuz’da da Lefkoşa’daki bir marketten alkollü içki çaldığı ortaya çıktı.

   Güzelyurt’ta “Kanunuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan zanlıya verilen 3 günlük tutukluluk süresinde Lefkoşa polisi de zanlının Lefkoşa’nın Metehan bölgesindeki Kiler-2 isimli marketten 3 adet Jack Daniel’s marka alkollü içki çaldığını tespit etti.

   Zanlı Mehmet Enginol, dün sabah “Sirkat” suçlamasıyla çıktığı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminatla serbest bırakıldı, ancak yaklaşık bir saat sonra çıktığı Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde iki ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

İçki çaldı, uyuşturucudan yakalandı

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada İddia Makamı polis memuru Cemal Ballıkara, zanlı Mehmet Enginol’un 6 Temmuz’da saat 14.20’de, Lefkoşa’nın Metehan bölgesindeki “Kiler-2” isimli marketten, 2 adet bir litrelik, bir adet de 70’lik Jack Daniel’s marka viskiyi sirkat ettiğini söyledi.

   Polis, market kameralarından yapılan incelemede, zanlının, söz konusu içkileri kasaya ödeme yapmadan aldığının tespit edildiğini belirtti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan ise, zanlının, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, haftada bir kez en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı bir kişinin imza edeceği 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında, ileride yargılanacağı tarihe dek serbest kalmasına emir verdi.

   Öte yandan Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı trafik şubesi ekibinin, 7 Temmuz’da otobüs terminali bölgesinde yaptığı trafik kontrolünde tasarruflarında uyuşturucu bulunan Mehmet Enginol ve İlgim Üzümoğlu, tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden teminat duruşmasına çıkarıldı.

   Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görülen davada polis memuru Mehmet Sevinç, olayla ilgili olguları mahkemeye aktardı.

   Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlı Mehmet Enginol’un davaları görüşülünceye dek 2 ayı geçmemek kaydıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesinde, İlgim Üzümoğlu’nun ise haftada bir en yakın polis karakoluna ispat-ı vücut yapmasına, pasaport ve seyahat belgelerine el konulmasına, KKTC uyruklu bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına karşılık serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75