1 yıldan fazla ülkemizde kaçak yaşadı

banner37

Ülkemizde yaklaşık 1,5 yıldır kaçak olarak yaşadığı ortaya çıkan Delil Polat’ın, faili meçhul sirkat olaylarıyla bağlantısı araştırılacak

banner87
1 yıldan fazla ülkemizde kaçak yaşadı
banner8

Ahmet VAMIK

   Ülkemizde yaklaşık 1,5 yıldır kaçak olarak yaşayan zanlı Delil Polat, Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu’nu tanık olarak dinletti.
   Zanlı Delil Polat’ın 16 Haziran 2017 ile 11 Eylül 2018 tarihleri arasında Girne’de meydana gelen “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunma” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa Yanaroğlu, söz konusu tarihler arasında ülkemizde izinsiz olarak ikamet eden 22 yaşındaki zanlı Delil Polat’ın 11 Eylül günü Girne’de tespit edilerek gözaltına alındığını dile getirdi.

“Detaylı araştırma yapılacak”

İşsiz olan zanlının ağustos ayı içerisinde Girne bölgesinde meydana gelen birçok sirkat meselesiyle bağlantılı olduğu şüphesi taşıdığını belirten Yanaroğlu, bu hususta detaylı bir araştırma ve soruşturma yürütülebilmesi amacıyla zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108