10-15 gün evden çıkmayın

banner37

Alsancak Belediye Başkanı Ataser, Alsancak’ta 6 pozitif vaka olduğunu ve pozitif vakaların 30-40 kişi arası temaslısı olduğunu vurgulayarak, bölge sakinlerine daha kötü senaryoların oluşmaması için çağrıda bulundu:

10-15 gün evden çıkmayın
banner90
banner8

Doğan SAMER

ATASER: BET OFİSLERİ KAPATMAMAKTA DİRENİYOR… Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, bölgede 6 pozitif vaka olduğunu ve bu vakaların 30-40 temaslısı olduğunu baz alarak, kıraathane ve bet ofislerine kapatma çağrısında bulunduklarını söyledi. Ataser, kıraathanelerin inisiyatif alarak kapattıklarını ama bet ofislerinin kapatmamak için direndiklerini belirtti. Ataser, vatandaşlardan bet ofisi gibi riskli yerlere gitmemenin hayati önem arz ettiğinin altını çizdi.

AKTUĞ: POZİTİF İNGİLİZ, BAR BAR DOLAŞTI… Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Karşıyaka’da yaşayan 2 İngiliz’in test sonucunun pozitif çıktığını söyleyerek, pozitif çıkan İngilizlerden birinin son bir haftada düzenli olarak iki bara gittiğinin ortaya çıktığını ifade etti. Bar sahiplerinin pazar gününe kadar mekanlarını kapatma kararı aldıklarını aktaran Aktuğ, çıkan pozitif vakaların temaslılarının tespiti için Sağlık Bakanlığı’nın Temaslı Takip Ekibi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Alsancak’ta 6 pozitif vaka olduğunu ve pozitif vakaların 30-40 kişi arası temaslısı olduğunu söyleyerek, bölgede yaşayan vatandaşlara 10-15 gün evlerinden dışarıya çıkmaması çağrısında bulundu.

KIBRIS’a açıklamalarda bulunan Ataser, bölgede çok sayıda ailenin temaslı olduğunu belirtip, Sağlık Bakanlığı’nın Temaslı Takip Ekibi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Belediye sınırlarında genel ilaçlama çalışması yapıldığını dile getiren Ataser, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesinin hayati önem arz ettiğini vurguladı.

Sadece temel ihtiyaç için dışarıya çıkılması gerektiğini söyleyen Ataser, “Sadece temel ihtiyaçlarınızı giderin. Komşuluk ilişkilerine bir süre ara verin ve bet ofisleri başta olmak üzere kalabalık alanlara girmemeye dikkat edin” dedi.

“Bet ofisleri kapatmak istemiyor”

banner134
Bölgede 6 pozitif vaka olduğunu ve bu vakaların 30-40 temaslısı olduğunun altını çizen Ataser, kıraathane ve bet ofislerine kapatma çağrısında bulunduklarını söyledi.

Ataser, kıraathanelerin inisiyatif alarak kapattıklarını ama bet ofislerin şubelerini kapatmamak için direndiklerini belirtti. Vatandaşlara da bet ofislere gitmemeleri gerektiği yönünde çağrıda bulunan Ataser, Sağlık Bakanlığı’yla istişare halinde olduklarını ve yapılacak toplantılar neticesinde atılacak adımların belirleneceğini söyledi.

Aktuğ: Pozitiflerden

biri bar bar dolaştı

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ da KIBRIS’a açıklamalarda bulunarak, Karşıyaka’da yaşayan 2 İngiliz’in test sonucunun pozitif çıktığını söyledi. Aktuğ, pozitif çıkan İngilizlerden birinin son bir haftada düzenli olarak iki bara gittiğinin ortaya çıktığını ifade etti.

Bar sahiplerinin inisiyatif alarak pazar gününe kadar mekanlarını kapatma kararı aldıklarını aktaran Aktuğ, çıkan pozitif vakaların temaslılarının tespiti için Sağlık Bakanlığı’nın Temaslı Takip Ekibi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Alsancak’ın Lapta’ya nazaran daha sıkıntılı bir durumda olduğuna işaret eden Aktuğ, “Lapta’da şuan için bulaş yok. Ancak bölgede herkes endişeli” dedi.

Bölgedeki tüm vatandaşların hijyen, maske ve sosyal mesafe kuralına harfiyen uyması gerektiğini vurgulayan Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, “Esas önlemi vatandaşın kendisinin alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Aktuğ, bu kış günlerini atlatıp baharda güzel günler görmek umudunda olduklarını da sözlerine ekledi.

Alsancak Belediye sınırlarında genel ilaçlama çalışması yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75