10 kilo hellim, 5 kilo da kuru üzüm çaldı

banner37

Alsancak’ta faaliyet gösteren bir otelin mutfağında aşçı olarak çalışan Abdurrahman Baz, müstahdem tarafından sirkat suçundan tutuklandı

10 kilo hellim, 5 kilo  da kuru üzüm çaldı
banner99

Ahmet VAMIK

Alsancak bölgesinde faaliyet gösteren bir otelin mutfağında aşçı olarak çalışan Abdurrahman Baz, 10 kilo hellim ve 5 kilo kuru üzüm çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Mahkemede söz hakkı alan zanlı Baz, hellim ve kuru üzümü satmak için çalmadığını belirterek “Ben satmak için çalmadım, param yoktu, memleketime götürmek için aldım” dedi.

banner134
Suçunu itiraf etti

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Adnan Kardeşler’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Abdurrahman Baz’ın “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Adnan Kardeşler, şikayet üzerine tutuklanan zanlının, otelin mutfağından sirkat ettiği 10 kilo hellimi otelin su deposunun altına gizlediğini ve zanlının evinde yapılan aramada ise yine otele ait 5 kilo kuru üzümün bulunarak emare alındığını söyledi.

Zanlının yapılan sorgulamada işlediği suçu itiraf ettiğini ifade ederek soruşturmanın devam ettiğini belirten Kardeşler, suç ortağı olabileceğine dikkat çekerek zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı aleyhindeki soruşturmanın salimen yürütülebilmesi amacıyla Baz’ın 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75