banner6

100 bin sterlin hapse girme parası istedi

banner37

E.B. isimli şahıs, hapse girmesine sebep olduğu iddiasıyla eski nişanlısını bıçakla tehdit ederek 100 bin sterlin istediği, kızını da telefonla arayarak tüm ailesini ölümle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı

100 bin sterlin hapse girme parası istedi
banner8

Ahmet UÇAR

Cihangir’de E.B. isimli kişi, 24 Eylül sabahı, hapse girmesine sebep olduğu iddiası ile eski nişanlısının boğazına bıçak dayayarak ölümle tehdit ettiği ve 100 bin sterlin para istediği iddiasıyla tutuklandı. Polis, E.B.’nin, eski nişanlısının büyük kızını da telefoniyen arayarak, annesinin kendisine olan borcunu ödememesi halinde, tüm ailesini öldürmekle tehdit ettiğini belirtti. Mahkeme, zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ahmet Kavan, zanlı E.B.’nin “Şiddet tehdidi”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Darp” ve “Telefonda tacizlik” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kavan, zanlının 24 Eylül 2021 tarihinde, saat 07.30 raddelerinde Cihangir’de, cezaevine girip çıktığı gerekçesiyle ayrıldığı nişanlısının kullanımında bulunan aracının içerisine gizlice girip saklandığını belirterek, müştekinin araca binip seyir halinde olduğu sırada zanlının sağ dirsek içi ile müştekinin boynunu sıkıp darp eyleminde bulunduğunu, sol elinde kanunsuz olarak bulundurduğu tahmini ağız uzunluğu 5 cm olan krem saplı ahşaba benzeyen bıçağın sivri tarafını gırtlağına tuttuğunu kaydetti.

Kavan, aracın durmasının ardından zanlının müştekiyle birlikte araçtan indiğini dile getirerek, daha sonra müştekiyi “Senin yüzünden bir yıl içeride yattım, bana yüz bin sterlin vereceksin, vermezsen seni de çocuklarını da öldüreceğim” şeklinde tehdit ettiğini ifade etti.

banner134

Zanlının 24 Eylül 2021 tarihinde, saat 08.00 raddelerinde, Değirmenlik’te ikamet eden müştekinin kızını telefonla aradığını söyleyen Kavan, “Sen annenin büyük kızısın, bu söyleyeceklerimi annene söyle. Annenin bana yüz bin sterlin borcu var, onu ödemesi gerekir, bir yıl onun yüzünden boş yere hapis yattım ve bu sebepten dolayı kızımdan oldum. Anneni bu yüzden öldürüyordum, şimdi annen karakoldadır. Eğer borcunu ödemezse seni, kız kardeşini, babanı, babanın eşini, anneanneni, dedeni, dayını ve anneni öldüreceğim” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu vurguladı.

Kavan, zanlının yapılan şikâyetler üzerine tutuklandığını kaydederek, soruşturmanın henüz yeni başladığını, zanlının yaptığı beyanların teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini söyledi.

Serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunduğunu vurgulayan Kavan, zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlı aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104