100 gram uyuşturucu emare alındı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, 25 yaşındaki Omar Alabed’in evine yaptığı baskında uyuşturucu ele geçirdi

100 gram uyuşturucu emare alındı
banner87

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, Lefkoşa’da 25 yaşındaki Omar Alabed’in evine yaptığı baskında 100 gram hintkeneviri türü uyuşturucu ele geçirdi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cemaliye Usanmaz, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, zanlı Omar Alabed’in 07 Eylül 2018 tarihinde, Lefkoşa’da ikametgahında polis tarafından yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 100 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlıdan yapılan sorgulamada söz konusu uyuşturucu maddeyi ayni gün henüz tespit edilemeyen bir kişi aracılığı ile Güney Kıbrıs’tan ithal ettirdiği itirafında bulunduğunu söyledi.

Mesele ile ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini belirten Sevinç, zanlının ifadesinin teyit tekzibinin yanı sıra, aranan bir şahıs olduğunu söyledi.

Sevinç, zanlının tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER