100’e yakın sanatçı yaban hayatı için elele verdi

banner37

Karma Sanat Sergisi’nden elde edilecek gelir Taşkent Doğa Parkı’na bağışlanacak

banner87
100’e yakın sanatçı yaban hayatı için elele verdi
banner90
banner8

Murat OBENLER

Taşkent Doğa Parkı bünyesinde bulunan Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne destek amacıyla Sylvia Nejla Çağdaşoğluları tarafından organize edilen Karma Sanat Sergisi dün(3 Şubat Pazartesi) Lefkoşa AKM’de açıldı. Resim, fotoğraf, seramik, heykel, mozaik, karikatür ve enstrümanın bulunduğu 100’e yakın farklı sanat disiplininden yaratıcı üretimden oluşan serginin açılışına Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın yanısıra birçok sanatçı ve sanatsever katıldı.

Sanatçıların hiçbir karşılık beklemeden verdikleri eserlerin 3-7 Şubat tarihleri arasında devam edecek sergide satışı yapılacak ve bu satıştan elde edilecek olan gelirin tümü Taşkent Doğa Parkı’na verilecek.Açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlik sergi salonunun gezilmesi ve eser veren kişilere teşekkür belgesi takdim edilmesi ile sona erdi.

Kaşot: “İşbirliği ve koruma felsefesiyle yaban hayatı için çalışmaya and içtik”

İlk konuşmayı yapan Taşkent Doğa Parkı Kıbrıs Çevre Eğitim Merkezi Direktörü ve Çevre Eğitimi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Nazım Kaşot kar amacı gütmeyen bir hayır kurumu olarak 2016’da kurulan Parkla ilgili bilgi verdi. Bir Merkez kurma düşüncesiyle yola çıktıklarını ve zamanla yaban hayatı hayvanlarının tedavi göreceği uluslararası standartlarda bir tedavi merkezi ve Kıbrıs Yaban Hayat Araştırma Enstütüsü’nü de hayata geçirdiklerini kaydeden Kaşot işbirliği ve koruma felsefesiyle halkın da desteğiyle çizdikleri hedefler doğrultusunda yaban hayatı için çalışmaya and içtiklerini vurguladı.

Kaşot: “Başta büyük bir emek ve gayret ortaya koyan Sylvia olmak üzere ülke sanatçılarımızın bu desteğine çok teşekkür ederiz. Umarım bu dayanışma ve sergi bir örnek olur ve ileride buna benzer birçok organizasyon da çalışmalarımızı daha da ileriye götürmemize vesile olur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75